Powstała nowa aplikacja do oglądania YouTube wspólnie z innymi!

Powstała nowa aplikacja do oglądania YouTube wspólnie z innymi!

W ostatnich miesiącach byliśmy co chwilę zaskakiwani coraz to nowszymi aktualizacjami na YouTube. Często były to małe poprawki lub ciekawe rozwiązania opcji znanych już od dawna. Tak samo jest i tym razem. Uptime to świeży sposób na oglądanie filmów jednocześnie ze znajomymi nam osobami.


Projekt nowej aplikacji powstał w strefie Area 120, czyli specjalnej przestrzeni Googla. Wszyscy pracownicy spółki Alphabet, będącej właścicielem przedsiębiorstw, których poprzednim właścicielem lub podmiotem nadrzędnym było przedsiębiorstwo Google, mogą poświęcać 20 procent czasu pracy na swoje prywatne projekty. Area 120 jest miejscem, w którym można właśnie ten czas spędzać. Alphabet może pomóc w rozpropagowaniu pomysłów powstałych w głowach pracowników, poprzez zostanie ich pierwszym inwestorem.
uptime
Z pewnością każdy z nas choć raz znalazł się w takiej sytuacji, w której chcieliśmy obejrzeć dany materiał na YouTube wspólnie z kolegą/koleżanką. Jednak, najczęściej nie mamy możliwości oglądania na tym samym monitorze, tylko jesteśmy połączeni internetowo. W takim wypadku chyba jedynym sposobem na włączenie filmu w tym samym momencie przez obie osoby jest każdemu znane odliczanie "3, 2, 1" i wspólne wystartowanie materiału.

Właśnie ten aspekt chciałaby zmienić aplikacja Uptime. Jej twórcy stwierdzili, że oglądanie filmów na YouTube powinno być bardziej "społeczne". Z reguły materiały ogląda się samemu. A możliwość robienia tego razem z innymi, dodatkowo z ocenianiem materiału na bieżąco podczas jego trwania może okazać się świetną funkcją. Aplikacja obecnie jest dostępna jako zamknięta beta wyłącznie na iPhone’a.
99f581997c954b3882a19fe381518bed
W aplikacji widzimy okienko z filmem, gdzie postęp nie jest pokazywany w formie paska pod filmem, a w formie kolorowej pętli biegnącej wzdłuż krawędzi. Na pętli w odpowiednich miejscach pojawiają się awatary osób, które właśnie oglądają ten sam film. Dzięki temu mamy podgląd do znajomych oglądających wideo razem z nami. W Uptime otrzymujemy także opcję komentowania filmów na bieżąco. Można komentować konkretne fragmenty materiału, a co najlepsze, kolejni widzowie zobaczą je w momencie, gdy dotrą do tego fragmentu.

Co sądzicie o Uptime? Czy funkcja zrewolucjonizuje oglądanie filmów na YouTube czy może zostanie tylko mało popularną opcją? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl