Uber pokazał latającą taksówkę. Czeka nas rewolucja?

Uber pokazał latającą taksówkę. Czeka nas rewolucja?

Chociaż wejście w życie latających taksówek to święto ruchome, które miało już nastąpić, ale cały czas jest przekładane, to jednak tym razem prognoza wydaje się całkiem realistyczna. Kiedy Uber zamierza zmienić świat? 


Uber cały czas stara się wprowadzać na rynek nowe środki transportu. Niestety autonomiczny pojazd od tej firmy jakiś czas temu zabił jedną osobę, która przechodziła przez drogę w niewyznaczonym i ciemnym miejscu. Firma przewozowa jednak się nie poddaje i podczas Uber Elevate Summit w Los Angeles, zaprezentowała prototyp latającej taksówki.

Według Ubera to ma być przyszłość transportu. Zaprezentowana "taksówka" wygląda jak dron, który korzysta z pięciu śmigieł i nie ma zbyt wiele miejsca dla pasażera wewnątrz maszyny. Zobaczcie, jak wygląda:Co istotne, "taksówka" ma być cichsza od helikoptera i poruszać się na wysokości od 300 do 600 metrów. Pierwsze modele miałyby być pilotowane, a późniejsze, o zgrozo, w pełni autonomiczne.

Kontrola wzmożonego ruchu lotniczego miałaby być obsługiwana przez specjalne porty, które mogą przyjąć 200 lądowań i startów co godzinę, co daje jedną taką operację na 24 sekundy. Firma współpracuje z NASA, by zadbać o jak największe bezpieczeństwo.

Pierwsze testy mają rozpocząć się w 2020 roku, a pierwsze loty komercyjne miałyby miejsce w Dallas i Los Angeles w 2023 roku. Jesteśmy bardzo ciekawi czy założenia Ubera się sprawdzą, czy też pozostaną tylko założeniami jak inne plany wprowadzenia podniebnych taksówek.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.