"Tylko nie mów nikomu" - premiera głośnego dokumentu na YouTube

Nieczęsto mamy okazję wielomiesięcznego wyczekiwania na premierę, która nie pojawił się w kinie czy telewizji, ale na YouTube. Film dokumentalny braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu" pojawił się dziś w serwisie, a pierwsze statystyki wskazują na olbrzymi sukces produkcji. 


O planach dotyczących materiału mogliśmy usłyszeć już w zeszłym roku. Tomasz Sekielski ogłosili, że stworzy film dokumentalny na temat pedofilii w polskim Kościele. W związku z brakiem porozumienia autora z jakąkolwiek platformą VOD, film został w pełni zrealizowany przy pomocy wsparcia finansowego z serwisu Patronite, a dziś o godzinie 14:30 trafił na YouTube i jest dostępny dla każdego za darmo.

Trwający 2 godziny materiał jest dziś jednym z głównych tematów poruszanych w mediach w całym kraju. Premiera odbiła się szerokim echem głównie ze względu na ważny, ale i bardzo ciężki temat przedstawiony w materiale. Komentarze osób, które obejrzały film wskazują jasno, że jest on niezwykle bolesny i wstrząsający. O sukcesie produkcji oprócz opinii użytkowników świadczą na ten moment przede wszystkim liczby. W zaledwie kilka godzin od publikacji materiału, został on obejrzany już blisko 850 tysięcy razy.Widzowie w komentarzach wyrazili ogromny szacunek dla stworzenia tak odważnego dokumentu, a także docenili fakt, że jest on dostępny za darmo. Część opinii mówi natomiast, że w celu zwiększenia zasięgu, od razu powinien trafić do telewizji. Patrząc jednak na statystyki, zdecydowanie nie ma czego się wstydzić. Blisko milion wyświetleń 2-godzinnego filmu w dniu publikacji na YouTube świadczy o tym, że decyzja o takiej formie przestawienia materiału w tym miejscu była jak najbardziej trafna.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.