5 filmów na wieczór z drugą połówką

5 filmów na wieczór z drugą połówką

Komedia romantyczna może wydawać się banalnym pomysłem na wieczór z ukochaną osobą, jednak nic bardziej mylnego. Tym razem przygotowałam dla Was niebanalne propozycje filmów, które nie tylko będą wzruszać, zadziwiać, ale przede wszystkim rozśmieszać. Dlatego już teraz przygotujcie ciepły koc, miskę popcornu i oczywiście drugą połówkę obok siebie.


Wiek Adaline (2015)To nie jest zwykłe romansidło, jakie znamy z niekończących się telenowel. Podana w nietypowy sposób niezwykła historia kobiety, dla której w pewnym momencie zatrzymał się czas, co wcale nie jest błogosławieństwem. Umiejętność dopasowania się głównej bohaterki do bieżących realiów świetnie ukazuje przemianę roli kobiety w XX wieku. Film, który na pewno pozostawi uśmiech na Waszej twarzy, bo ostatecznie miłość zawsze wygrywa, a roli Blake Lively, znanej z serialowej “Plotkary” nie można niczego zarzucić. Czy wieczne życie jest lepsze od przeżywania? Z tym pytaniem Was pozostawiam.


Deadpool (2016)Może na pierwszy rzut oka wydaje się, że ten film ma mało wspólnego z romantyczną historią miłosną, ale to tylko pozory. Tutaj w przeciwieństwie do pierwszego filmu zaczyna się od sielanki dwójki bohaterów, aż on dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory (w tej roli prześmieszny Ryan Reynolds) i decyduje się na alternatywną formę leczenia z dodatkiem supermocy. To jest idealny przykład filmu zrealizowanego na podstawie komiksu nie tylko dla wiernych fanów rysunkowych historii opatrzonych dymkami. Dobra komedia z elementami kina sensacyjnego, ciekawą fabułą i żarcikami przyprawiającymi o bóle brzucha…oczywiście ze śmiechu! Nie sposób tego filmu pominąć!


Wielkie Piękno (2013)Nie będę przekonywała Was do obejrzenia czarno-białego, jeszcze z lat 60 (jakby nie było) arcydzieła Felliniego “La dolce vita”, ale za to zachęcam do zainteresowania się jego współczesnym następcą. Paolo Sorrentino, szerszej publiczności znany z filmu "Wszystkie odloty Cheyenne’a", pod pozorem wycieczki do Rzymu zabiera nas do świata pełnego zdemoralizowania, obsesji i potwornego bogactwa. Scenografia zachwyca różnorodnością, rozmachem i włoskim przepychem. Dlaczego główny bohater ma już dość cynizmu i wyrusza na poszukiwanie prawdziwego piękna? Przekonajcie się sami.


Wyśnione miłości (2010)Marie i Francis to dwójka przyjaciół, którzy imprezują, plotkują a czasami nawet romansują razem. Wszystko zmienia się w momencie poznania Nicolasa, chłopaka, który ich kompletnie oczarowuje, do tego stopnia, że się w nim zakochują. Ale ani Nicolas nie jest zwykłym chłopakiem, ani tym bardziej relacje w miłosnym trójkącie zwyczajne nie będą, bo burza hormonów i młodości, która w każdym z nich drzemie jest tym, czego Ci którzy nastolatkami już nie są, mogą mocno pozazdrościć. Świetny film świeżo upieczonego francuskiego reżysera Xawiera Dolana o zauroczeniu, fascynacji, narcyzmie i pokonywaniu własnych granic. Fani muzyki zespołu Fever Ray też będą zadowoleni.


Nie ma mowy (2015)Nie znajdziecie tu nadętych rozmów przy drinku ani tanich flirtów na dyskotece. Ten film jest idealną propozycją na wspólny wieczór pod kocem, bo pozwala przenieść się do drewnianej chatki w górach i oderwać się choć na chwilę od miejskiego zgiełku. Przewrotnie nazwana komedią romantyczną to historia o pogodzeniu się ze stratą ukochanej osoby i o tym, że trzeba żyć dalej. Bo jak się okazuje, różne są zrządzenia losu, a miłość czyha za rogiem. Debiut Seana Mewshawa wzrusza nawet najtwardszych zawodników, więc to będzie świetna okazja, żeby sprawdzić, czy Wasz partner lub partnerka nie ma serca z kamienia.


Po więcej filmowych inspiracji polecamy zajrzeć na Instagram Tylko Kino, na którym ikoniczne grafiki filmowe cieszą oko każdego kinomana, a niezdecydowanym pomagają się zdecydować.


Marta Weisgerber


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.