Twórczynie basenowych streamów na Twitchu nie zarobią na reklamach

Twórczynie basenowych streamów na Twitchu nie zarobią na reklamach

Jedna z "basenowych streamerek" otrzymała informację o wstrzymaniu wyświetlania reklam podczas jej transmisji. Twitch w końcu zaczął interesować się tym kontrowersyjnym zjawiskiem.


Twitch to platforma określana według wielu jako pełna hipokryzji. Publikacja niektórych rodzajów treści jest tam zakazana, podczas gdy na część z nich moderatorzy przymykają oko. Jak się okazuje - już niedługo przestaną być opłacalne tzw. basenowe streamy.

Zjawisko tzw. basenowych streamów staje się coraz popularniejsze. Zwłaszcza w momentach, gdy transmisje prowadzone są przez atrakcyjne kobiety - wtedy oglądalność dosyć szybko szybuje w górę. Twitch przez dłuższy czas nie widział nic złego w tego typu klipach.

Wygląda na to, iż już zaczął co nieco dostrzegać. Jedna z "basenowych streamerek" o pseudonimie Amouranth poinformowała swoją społeczność o otrzymanym od Twitchu ostrzeżeniu o wstrzymaniu wyświetlania reklam podczas jej transmisji na żywo. Powód? Publikowanie treści niekoniecznie odpowiednich dla reklamodawców.Oczywiście część twórców machnie na to ręką. Głównym źródłem zarobku na tzw. basenowych streamach są dotacje od widzów. Reklamy to w wielu przypadkach wyłącznie dodatek. Niewykluczone jednak, iż Twitch niedługo zacznie ograniczać tego typu transmisje same w sobie.

 

Co sądzicie o "basenowych streamach"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.