Twórca popularnego gamingowego konta odchodzi z Twittera

Twórca popularnego gamingowego konta odchodzi z Twittera

Jeśli świat gier komputerowych jest wam bliski, zapewne kojarzycie Nibelliona. Twórca jednego z najpopularniejszych kont na Twitterze, który podawał rzetelne wiadomości z branży gier wideo, postanowił teraz odejść z Twittera. Powodem są kwestie finansowe oraz przejęcie serwisu przez Elona Muska. 


Nibel to twórca popularnego profilu na Twitterze publikującego gamingowe newsy. Jego konto na ten moment obserwuje blisko 450 tysięcy użytkowników. W ostatnich dniach Nibel postanowił zawiesić swoją działalność na platformie. Odejście z platformy argumentuje przede wszystkim chęcią skupienia się na innych obowiązkach oraz niepowodzeniem projektu na Patreonie.

W ostatnich miesiącach, Nibel otworzył konto na Patreonie - serwisie umożliwiającym wsparcie finansowe m.in. autorów treści. W krótkim czasie  w projekt zaangażowało się sporo fanów, jednak z czasem okazało się, że w dłuższym terminie nie uzyska odpowiedniego wsparcia finansowego na prowadzenie swojego głównego projektu. Właśnie z tego powodu, Nibel postanowił odejść z Twittera.

Ostatnia wiadomość opublikowana na Twitterze Nibelliona


Odejście legendarnego twórcy na Twitterze pokryło się z kupnem serwisu przez Elona Muska. Decyzja miliardera i planowane zmiany na platformie wzbudziły skrajne emocje, szczególnie pomysł dotyczący opłacenia subskrypcji za weryfikację konta. Do tego wydarzenia z ostatnich dni postanowił odnieść się pod koniec swojej działalności na platformie Nibel:
Nie sądzę, aby Twitter doświadczył jeszcze dobrego przywództwa, a ten trend nie zmieni się również w przypadku Muska. Nie ufam tej platformie. Nie ufam Muskowi i jego pozornie nieskończonej niedojrzałości. Nie sądzę, aby Twitter natychmiast się rozpadł, ale może umrzeć powolną śmiercią. Po co więc marnować tu więcej czasu?

Status konta Nibelliona został zmieniony na "prywatny".


Decyzja twórcy gamingowych treści dla wielu fanów wydaje się wręcz szokująca. W końcu Nibellion przez lata przyzwyczaił nas do regularnych publikacji, a dla wielu osób jego konto było pierwszym źródłem sprawdzonych informacji o grach. Choć nikt nie wie tego, jak ma na imię oraz jak wygląda w rzeczywistości autor, pozostaje nam wszystkim podziękować za lata pracy i życzyć powodzenia na nowej drodze.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.