Twórca kanału kolorowyvlog opowiedział, dlaczego zniknął z YouTube

Twórca kanału kolorowyvlog opowiedział, dlaczego zniknął z YouTube

Kolorowyvlog założył swoje konto w 2011 roku i swego czasu był najpopularniejszym vlogerem na polskim YouTube pod względem subskrypcji. Po kilku latach twórca zniknął z sieci, jednak teraz zabrał głos i opowiedział więcej o tym, dlaczego przestał nagrywać. 


Kolorowyvlog, a właściwie Szymon Nyczke, rozpoczął nagrywanie vlogów w wieku kilkunastu lat. Od 2012 roku tworzył on humorystyczne vlogi, na których opisywał m.in. krótkie historie z jego życia. Jego najpopularniejszym filmem okazał się ten pt. "Moge być winna grosika?". Film w krótkim czasie zebrał ponad milion wyświetleń (obecnie już blisko 2mln), co w tamtych czasach było wynikiem wręcz nieosiągalnym dla jakiegokolwiek innego vlogera w kraju.Kariera Szymona na YouTube wbrew pozorom nie trwała długo, ponieważ niedługo po osiągnięciu szczytu popularności zaczął nagrywać filmy ze znajomymi, które nie cieszyły się już taką popularnością, a później całkowicie zniknął z YouTube. Przez pewien czas filmy na jego kanale były ukryte, jednak kilka lat temu powróciły na serwis.

Szymon pomimo zaprzestania nagrywania udzielał się w mediach społecznościowych, a nieco bardziej widoczny stał się rok temu, kiedy to powrócił pod nickiem Książulo i nagrał m.in. piosenkę w ramach #Hot16Challenge2. Twórca pojawił także na TikToku, na którym obserwuje go ponad 10 tysięcy widzów. To właśnie tam w najnowszym filmie tłumaczy dlaczego odszedł z YouTube. Jako powód wymienił czas dorastania i stałe dochody z kanału YouTube, które to przełożyły się na większą ilość imprezowania, a z czasem na mniejszą chęć nagrywania. Szymon zdecydował wtedy, że nie ma ochoty robić na siłę czegoś, co nie sprawia mu przyjemności.
@ksiazuloOdpowiedz na @kubadomagalski♬ dźwięk oryginalny - Ksiazulo


Pamiętacie filmy od tego YouTubera? Chcielibyście zobaczyć jego powrót do regularnego nagrywania?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.