Twitter wprowadza tryb przewijania wideo inspirowany TikTokiem

Twitter wprowadza tryb przewijania wideo inspirowany TikTokiem

Twitter zdecydował się na wprowadzenie sekcji dla pionowych materiałów wideo, które będzie można przewijać poprzez przeciągnięcie palcem w dół lub górę. To kolejna platforma implementująca nowości rodem z TikToka.


Twitter ostatnimi czasy decyduje się na dosyć dynamiczny rozwój swojej usługi. Na oficjalnym blogu pojawiła się informacja odnośnie do wprowadzenia nowej sekcji w zakładce Explore. Użytkownicy już niedługo będą tam mogli oglądać pionowe filmy dobrane w oparciu o trendy oraz preferencje użytkownika. Zasady działania funkcji raczej nie trzeba wyjaśniać - działa ona identycznie, jak w przypadku TikToka.

Źródło: Twitter


Wertykalnie opublikowane klipy można przesuwać w górę lub w dół, a także komentować oraz dawać serduszko. Nie zabraknie rzecz jasna opcji podania dalej - tak, by więcej osób mogło obejrzeć konkretny materiałem. Implementacja tego typu narzędzia nie jest jednak niczym zaskakującym, format pionowych filmów jest obecny na praktycznie każdej platformie społecznościowej.

Poza tym Twitter zdecydował się na zaktualizowanie przeglądarki mediów, które teraz rozszerza wideo na pełen ekran za pomocą jednego kliknięcia. Ogólnie rzecz biorąc, osoby odpowiedzialne za usługę chcą sprawić, by oglądanie treści było za jej pośrednictwem jak najprzyjemniejszym doświadczeniem. Czy to się uda? Zobaczymy.

 

Korzystacie z Twittera? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.