Twitter wprowadza funkcję płatnych tweetów

Twitter wprowadza funkcję płatnych tweetów

W tym tygodniu Twitter ogłosił dwie nadchodzące funkcje, które w znaczący sposób zmienią tę platformę. Pierwszą z nich jest możliwość pobierania opłat od obserwujących za dostęp do dodatkowych treści. Druga to możliwość tworzenia grup w oparciu o określone zainteresowania.


Niedługo na Twitterze pojawi się funkcja płatności pod nazwą Super Follows. Będzie ona umożliwiała użytkownikom tej platformy na pobieranie opłat od obserwujących, w zamian za udostępnianie im ekskluzywnych treści np. dodatkowych tweetów, dostęp do specjalnej grupy, subskrypcji biuletynu lub odznaki wskazującej na wsparcie dla twórcy. Aby skorzystać z tej funkcji trzeba będzie wykupić specjalny pakiet, którego cena wyniesie 5 dolarów za miesiąc. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że Twitter prawdopodobnie będzie pobierać od tych opłat określoną prowizję od twórców.

Źródło: Twitter


Kolejną nowością jest funkcja o nazwie Społeczności. Będzie ona działać na podobnej zasadzie jak grupy z Facebooka. Dzięki niej ludzie o podobnych zainteresowaniach - takich jak koty, serfowanie czy ogrodnictwo - będą mogli stworzyć swoją społecznością, gdzie dostaną możliwość udostępniania tematycznych treści. Z całą pewnością ułatwi to personalizację postów pojawiających się na wallu. Funkcja szczególnie przydatna dla osób, które dopiero założyły konto na tej platformie. Poniżej widzimy jak będą wyglądać takie przykładowe grupy.

Źródło: Twitter

Nie podano jeszcze żadnych informacji o terminie wprowadzenia tych usług. Nie wiadomo również, czy będą one dostępne dla użytkowników na całym świecie.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.