Twitter uruchamia weryfikację NFT

Twitter uruchamia weryfikację NFT

NFT stają się coraz bardziej popularne. Wielu użytkowników mediów społecznościowych, w tym Twittera, używa jednak skopiowanych zdjęć, zakupionych wcześniej przez innych użytkowników za kryptowaluty. Teraz serwis zamierza weryfikować autentyczność posiadanych zdjęć profilowych NFT.


Wyłączne posiadanie danego NFT i możliwość jego wykorzystania jako zdjęcia w mediach społecznościowych jest pewną fikcją. Inny użytkownik może przecież zapisać dane zdjęcie i ustawić je jako profilowe, mimo że dane NFT, nie należy do niego. Teraz po wielu pytaniach dotyczących weryfikacji autentyczności oryginalnego zdjęcia, ważny krok w sprawie postawił Twitter.

 Serwis wprowadza bowiem mechanizm weryfikacji dla zdjęć profilowych NFT. Użytkownicy Twittera od teraz mogą połączyć swój portfel Ethereum z kontem w serwisie. Następnie Twitter sczyta posiadane przez nas NFT, a nasze zdjęcie profilowe zmieni się z okręgu w... sześciokąt.

Funkcja oparta jest pobieraniu NFT poprzez API z rynku OpenSea. W tej chwili weryfikacja NFT dostępna jest jedynie dla posiadaczy Twitter Blue, czyli płatnej wersji Twittera dostępnej za 2,99 dolarów miesięcznie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.