Twitter usunął konta trolli, a później udostępnił miliony ich tweetów

Twitter usunął konta trolli, a później udostępnił miliony ich tweetów

Jeśli myślicie, że opanowaliście sztukę trollingu do perfekcji, to być może macie rację. Poprzestańcie na poziomie, jaki reprezentujecie, a udostępnione przez Twittera tweety z różnych troll-kont potraktujcie jako przestrogę. 


Chociaż i tak nie będzie Wam się chciało ściągać około 350 gigabajtów danych, które oficjalnie udostępnił Twitter, ale przykłady możecie zobaczyć tutaj. Zrobił to przy okazji masowego czyszczenia swojego serwisu z kont trolli, które były aktywne głównie w kontekście wyborów prezydenckich w USA.

W udostępnionych paczkach można znaleźć jakieś 10 milionów tweetów, z czego aż 90% zostało napisanych przez rosyjskich trolli. Posty pochodzą z okresu 2013-2018 roku, z czego 3800 kont powiązanych jest z rosyjską agencją IRA, natomiast 770 kont zostało założonych w Iranie.

Oto przykładowe tweety udostępnione przez serwis:Po co Twitter udostępnił tak ogromną paczkę szkodliwych tweetów? Ma ona mieć wymiar przede wszystkim edukacyjny. Na skorzystanie z nich mają się pokusić głównie studenci amerykańskich uczelni, żeby nauczyli się rozpoznawać fałszywe wypowiedzi i umieć im później przeciwdziałać.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.