Twitter testuje odtwarzanie filmów z YouTube bezpośrednio w aplikacji

Twitter testuje odtwarzanie filmów z YouTube bezpośrednio w aplikacji

Już niedługo na Twitterze będzie można bezpośrednio odtworzyć materiały z YouTube. Do tej pory kliknięcie w film przekierowywało do zewnętrznej aplikacji.


Filmy opublikowane na YouTube mają nieco trudny żywot na innych platformach społecznościowych. Na większości z nich nie ma możliwości włączenia klipu bez opuszczania strony. To grono niedługo opuści Twitter.

Usługa na razie nie różni się niczym od reszty. Jeśli ktoś zawrze we wpisie link do materiału na YouTube, to nie ma innej rady - kliknięcie spowoduje przejście do zewnętrznej witryny, bądź aplikacji mobilnej. Wkrótce się to zmieni.

Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia deweloperów. Właśnie rozpoczęły się czterotygodniowe testy funkcjonalności polegającej na tym, że filmy z YouTube będzie można odtworzyć bezpośrednio na Twitterze. Brzmi jak wymarzona nowość, prawda?Niewątpliwie, lecz należy uzbroić się w cierpliwość. Na razie całość znajduje się w fazie eksperymentalnej i dostęp do niej mają jedynie nieliczni i wyłącznie osoby posiadające urządzenia z systemem iOS. Decyzja o publicznym wdrożeniu funkcji zapadnie dopiero za kilkadziesiąt dni.

 

Co sądzicie o rozwiązaniu zaproponowanym przez Twittera?


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.