Twitter podwaja limit znaków!

Twitter podwaja limit znaków!

Ideą Twittera są krótkie, treściwe wiadomości, które mają zawierać się w maksymalnie 140 znakach. Tę skrótową formę wypowiedzi pokochali wszyscy użytkownicy Internetu. Nie sposób zliczyć, ile ważnych i wielkich wiadomości zostało zawartych w tych zaledwie 140 znakach. Mimo świetnej funkcjonalności obecnych ograniczeń okazuje się, że Twitter wprowadza podwojony limit znaków!


Jaki jest tego powód? Najbardziej prozaiczny! Ludzie mają dużo do powiedzenia. Jak mówią przedstawiciele Twittera: limit znaków jest najczęstszą przyczyną frustracji dla ludzi tweetujących w języku angielskim. Badania pokazują, że kiedy nie muszą oni ograniczać się do 140 znaków, to więcej tweetują!

Podwojony limit znaków testowany jest w każdym języku oprócz Japońskiego, Chińskiego i Koreańskiego, które są na tyle złożone, że za pomocą 140 znaków pozwalają wyrazić więcej myśli niż w języku angielskim czy hiszpańskim. Rozszerzony limit do 280 znaków jest testowany wśród wybranych użytkowników Twittera. Jego wdrożenie jest planowane w bliskiej przyszłości. Konkretna data wprowadzenia nowego limitu znaków na Twittera nie jest jeszcze znana, jednak śmiało można przyjąć, że rzeczywiście taka zmiana nastąpi.Z całą pewnością wielu użytkowników Twittera przywiązało się już do magicznych 140 znaków i powiększony limit może sprawić, że cała magia pryśnie. Z drugiej jednak strony, być może nowa funkcjonalność przyniesie nową jakość Tweetowania i będzie przyczyną większej ilości błyskotliwych myśli? Jedno jest pewne - trzeba się cieszyć, że mamy coraz więcej do powiedzenia w formie pisemnej i nie ograniczamy naszych myśli i emocji jedynie do prostych emoji.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.