Twitter permanentnie zbanował Donalda Trumpa

Twitter permanentnie zbanował Donalda Trumpa

To wiadomość z ostatniej chwili. Twitter postanowił właśnie zbanować Donalda Trumpa. To efekt ostatnich wpisów, które Twitter regularnie oznaczał jako niezgodne z regulaminem.


Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych budzą wielkie emocje na całym świecie. Spore kontrowersje budzi przy tym to, co robią wielkie korporacje pokroju Twittera czy Facebooka. Obie ograniczały w ostatnim czasie publikacje prezydenta Stanów Zjednoczonych - Donalda Trumpa. Trzeba przyznać, że blokowanie treści głowy tak dużego państwa jest wydarzeniem bezprecedensowym.

Podczas ostatnich wydarzeń w USA Twitter postanowił nie tylko ograniczyć, ale usunąć część publikacji Donalda Trumpa. Prezydent został także zbanowany na czas 2 tygodni, jednak na moment publikacji wczorajszego filmu z oświadczeniem dotyczących ostatnich wydarzeń, konto zostało odblokowane. Nie potrwało to jednak długo, gdyż dziś w nocy Donald Trump został permanentnie zbanowany w serwisie.Twitter w momencie nałożenia blokady na konto opublikował wpis, w którym tłumaczy swoją decyzję. Głównym elementem, który zadecydował o blokadzie, było ryzyko przyszłych wpisów podżegających do przemocy. Oto część oświadczenia Twittera w tej sprawie:
After close review of recent Tweets from the @realDonaldTrump account and the context around them — specifically how they are being received and interpreted on and off Twitter — we have permanently suspended the account due to the risk of further incitement of violence.

Z całością publikacji serwisu zapoznacie się pod tym linkiem. Co sądzicie o tej sprawie?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.