Twitter oficjalnie rozszerza limit znaków!

Twitter oficjalnie rozszerza limit znaków!

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu pisaliśmy o tym, że Twitter zaczął stopniowo wprowadzać większy limit znaków. Początkowo były to jedynie testy, ale teraz możemy ogłosić to już oficjalnie - obecny limit wzrósł ze standardowych 140 do aż 280 znaków!


O nowym limicie poinformował nas sam Twitter, który poświęcił całemu procederowi testów dłuższy wpis na swoim oficjalnym blogu. Zwrócono tam uwagę na potrzeby współczesnego użytkownika, który często najzwyczajniej nie mógł zmieścić się w standardowym limicie i korzystał przez to z alternatywnych sposobów wysyłania wiadomości jak chociażby prosty e-mail. Obawiano się też, że użytkownicy zaczną teraz pisać same 2 razy dłuższe wypowiedzi, jednak tak się nie stało. Większość nadal oscylowała w granicach starego limitu, a jedynie ułamek pisał po 190 znaków i więcej. Innymi słowy nowy limit nie zwiększył jakoś znacząco długości tweetów, a dał jedynie użytkownikom większy komfort przy pisaniu standardowych wiadomości, bez potrzeby ich edycji i dopasowywania, jeśli miała parę znaków więcej.Już teraz wiadomość o nowym limicie podłapały m.in. kluby piłkarskie, które za pośrednictwem swoich kont w humorystyczny sposób dały znać, że nowy limit niezwykle się im przysłuży.

Wiele wskazuje na to, że ten dość odważny ruch wyjdzie mimo wszystko platformie na dobre i z czasem ludzie przyzwyczają się do nowego limitu znaków, a może nawet będą zachodzić w głowę jak niegdyś mieścili się tak małym limicie.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.