Twitter z funkcją Story. Tylko że nazywa się inaczej

Twitter z funkcją Story. Tylko że nazywa się inaczej

Twitter wzbogacił się właśnie o funkcję Fleets, czyli własną wersję formatu Story. Tak naprawdę nie będzie on różnił się niczym od tego, co znamy z Instagrama czy Snapchata.


Możliwość publikowania treści znikających po 24 godzinach jest obecna na chociażby Snapchacie, Facebooku oraz Instagramie. Format Story największym zainteresowaniem cieszy się rzecz jasna na tej ostatniej platformie.

Twitter nie chce być gorszy. Osoby odpowiedzialne za serwis społecznościowy poinformowały o wdrożeniu funkcji Fleets, czyli tak naprawdę Relacji w niezbyt zmienionej formie.

Użytkownicy otrzymają opcję przekazywania swoich myśli i przeżyć w formie tekstowej/zdjęciowej/filmowej. Nie zabraknie możliwości udostępniania tweetów innych użytkowników.O wdrożeniu Fleets w następujący sposób wypowiedzieli się pracownicy Twittera:
Dzięki naszym testom w Brazylii, Włoszech, Indiach i Korei Południowej dowiedzieliśmy się, że Fleets pomogło ludziom poczuć się bardziej komfortowo podczas dołączania do dyskusji - widzieliśmy, jak ludzie posiadający Fleets częściej udzielają się na Twitterze. Ci, którzy dopiero zaczęli korzystać z Twittera, uznali Fleets za łatwiejszy sposób dzielenia się tym, co myślą. Ponieważ Fleets znikają z widoku po dniu, pomagają ludziom czuć się bardziej komfortowo podczas dzielenia się osobistymi i przypadkowymi przemyśleniami, opiniami i uczuciami.

Nowość ma więc na celu zwiększenie liczby dostępnych sposobów na wyrażanie swoich myśli i opinii. Trudno na ten moment określić czy funkcja się przyjmie. O tym przekonamy się dopiero za kilka miesięcy, kiedy użytkownicy zaznajomią się z Fleets.

Warto zaznaczyć, że możliwość publikacji tymczasowych treści będzie dostępna wyłącznie na urządzenia mobilnych. Stosowna aktualizacja powinna pojawić się u wszystkich na przestrzeni kilku najbliższych dni.

 

Co sądzicie o Fleets? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.