CEO Twittera zapowiada sporą zmianę wyglądu

CEO Twittera zapowiada sporą zmianę wyglądu

Obecnie tryb "dark mode" to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które proponują nam twórcy aplikacji. Wszystko po to, aby nasza bateria stała się jeszcze wydajniejsza, a oczy się nie męczyły. Dlaczego więc Twitter wciąż jest niebiesko-biały?


Właściciele smartfonów z ekranami OLED wiele zyskują w momencie, gdy wykorzystują ciemny tryb aplikacji. Jest to spowodowane możliwością polegającą na wyłączeniu tych części ekranu, które są całkowicie czarne.

Google wciąż pracuje nad wprowadzeniem "dark mode" do każdej ze swoich aplikacji, natomiast Twitter posiada go od 2016 roku. Rzecz jednak w tym, że nie jest on czarny tylko ciemnoniebieski, co oznacza brak jakichkolwiek zmian związanych z oszczędzaniem energii. Nie jest to więc rozwiązanie, które satysfakcjonuje użytkowników serwisu.

W jednym z ostatnich tweetów Jacka Dorseya – CEO Twittera, można przeczytać jednak zapowiedź nadchodzącej aktualizacji aplikacji pod tym kątem.Dziwnym jest natomiast fakt, że zewnętrzne aplikacje Twittera, takie jak chociażby Tweetbot z powodzeniem obsługują ciemny tryb. Dlaczego więc narzędzie, którym każdego dnia posługują się miliony ludzi na świecie dalej nie jest dostosowane do użytkownika? Oby zmieniło się to już w najbliższej przyszłości.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.