Twitch będzie zmieniał emotkę PogChamp co 24 godziny

Twitch będzie zmieniał emotkę PogChamp co 24 godziny

Po tym, jak Twitch postanowił usunąć jedną z najbardziej popularnych emoji w swoim serwisie, jednocześnie pojawiła się obietnica znalezienia „zastępcy” dla PogChampa. Oryginalna propozycja jednego z fanów szczególnie spodobała się twórcom platformy.


Jak twierdzi sam Twitch, był on zmuszony zlikwidować z serwisu wizerunek Ryana „Gootecksa” Gutierreza, który widniał tam jako twarz popularnej emotikony PogChamp. Mimo wszystko kontrowersyjne wypowiedzi twórcy nie są wystarczającym powodem, by emotka zniknęła w odmętach wspomnień.

Stali bywalcy Twitcha rzucili się w wir poszukiwań lepszej alternatywy dla popularnego emoji. W dość krótkim czasie, bo zaledwie po jednym dniu Twitch ogłosił zwycięzcę. Użytkownik Day9 zaproponował pomysł na stworzenie zbioru twarzy streamerów, które następnie losowo będą się pojawiać jako PogChamp.

Twitch przyjął propozycję, lecz odrobinę ją zmodyfikował. Od teraz co 24 godziny będziemy mieli do dyspozycji nowy PogChamp. Na pierwszy ogień poszła twarz Kenny'ego McWilda.

Kenny “UnRoolie” McWild jako pierwszy odświeżony PogChamp


 

Co sądzicie o pomyśle odświeżania emotki co 24h? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.