Twitch z nowymi zasadami. Ban możliwy nawet za wypowiedzi poza platformą

Twitch z nowymi zasadami. Ban możliwy nawet za wypowiedzi poza platformą

Twitch kolejny raz zmienia politykę platformy. Ostatnio wprowadzono "zasady dotyczące wrogiego zachowania i nękania", jednak na tym nie poprzestają. Niedługo będzie można dostać bana na Twitchu za wykroczenia na innych platformach takich jak Twitter czy Facebook.


Twitch posiadał w regulaminie już wcześniej informację o możliwości dostania bana, jeśli na innym portalu społecznościowym ktoś wykaże "wrogie zachowanie lub będzie nękał (...) członka społeczności serwisu Twitch". Oczywiście wyłącznie "w poważnych przypadkach udokumentowanych możliwymi do zweryfikowania dowodami". Jednak 7 kwietnia zaktualizowano i rozszerzono podejście do egzekwowania tej zasady.

 W oficjalnym komunikacie czytamy o dwóch kategoriach:
Kategoria 1.: nękanie w serwisie Twitch, a także poza serwisem Twitch. W takich sytuacjach będziemy brali pod uwagę możliwe do zweryfikowania zachowania lub wypowiedzi spoza serwisu związane z incydentem w serwisie Twitch. Przykład: jeśli rozpatrujemy zgłoszenie dotyczące nękania podczas transmisji na żywo, możemy również wziąć pod uwagę nękanie na Twitterze związane z tym incydentem lub będące jego kontynuacją. W większości przypadków właśnie tak działają nasze obecne zasady i nie ulegnie to zmianie.

Kategoria 2.: będziemy wyciągać konsekwencje wobec poważnych wykroczeń stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa społeczności serwisu Twitch, nawet jeśli wykroczenia te miały miejsce w całości poza serwisem Twitch.

Twórcy platformy uważają, że powzięcie takich kroków jest koniecznie dla dobra społeczności. Mają nadzieję, że zapobiegnie to przyszłym wykroczeniom na Twitchu. Utworzono również specjalny adres e-mail ([email protected]), na który każdy może przesyłać zgłoszenia rażących wykroczeń poza serwisem popełnionych przez członków społeczności serwisu.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.