Twitch z nowym

Twitch z nowym "trybem charytatywnym"

Twitch rozpoczął testy specjalnego "trybu charytatywnego", który ułatwi twórcom zbieranie datków na szczytne cele. Podczas takich transmisji na żywo pojawi się specjalny przycisk pozwalający na przelanie pieniędzy.


Twitch dosyć często wykorzystywany jest do organizowania akcji charytatywnych. Streamerzy decydują się wtedy na np. przelanie wszystkich zarobionych podczas transmisji pieniędzy na chore dziecko czy wybraną przez siebie organizację. Platforma nie była do tej pory jednak zbytnio przygotowana do brania się za takie przedsięwzięcia.

Niedługo się to jednak zmieni. Twitch ogłosił wprowadzenie "trybu charytatywnego", który pozwoli na aktywację narzędzi do automatycznego zbierania funduszy i darowizn. Jeśli twórca zdecyduje się na włącznie tej opcji (poprzez sekcję Dobroczynność w ustawieniach), to na jego streamie pojawi się specjalny przycisk pozwalający na bezpośrednie wsparcie finansowe charytatywnej akcji. Nie zabraknie także licznika ułatwiającego śledzenie postępów zbiórki.

Źródło: Twitch


Jak możemy wyczytać na oficjalnym blogu platformy:
Twitch Charity to nasza nowa, wbudowana funkcja transmisji charytatywnych, która pozwala Wam skonfigurować i przeprowadzić transmisję charytatywną poprzez zaledwie kilka kliknięć. Problemy związane z przeprowadzaniem transmisji charytatywnych – śledzenie datków, zamienianie subskrypcji i Bitsów, zarządzanie kilkoma programami i aplikacjami jednocześnie – to wszystko, mamy nadzieję, wkrótce stanie się znacznie prostsze. A mniej rzeczy na głowie pozwoli Wam się skoncentrować lepiej na tym, co robicie najlepiej.

Źródło: Twitch


Dzięki temu Twitch ma stać się o wiele lepszym miejscem do organizowania akcji charytatywnych - zwłaszcza że usługa nie będzie pobierała jakiejkolwiek prowizji od wpłacanych kwot podczas takich transmisji na żywo. To niewątpliwie słuszna decyzja.

Na ten moment dostęp do nowości ma wyłącznie garstka twórców. Jej zasięg zostanie rozszerzony po zakończeniu testów. Kiedy się to stanie - tego nie wie nikt.

 

Co sądzicie o "trybie charytatywnym" na Twitchu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.