Twitch wyprodukuje reality show

Twitch wyprodukuje reality show

Pomimo dużych starań i dobrze rozgrywanych ruchów konkurencji, Twitch w dalszym ciągu wydaje się być niezagrożonym liderem branży streamingowej. Platforma nie chce jednak stać w miejscu i bardzo możliwe, że zostanie niedługo wzbogacona o kompletnie nowy typ contentu. 


Jak wynika z informacji, do których dotarła agencja prasowa Bloomberg, wewnętrzne dokumenty Twitch'a, wskazują, że platforma ma w planach realizację programów typu reality-show, skierowanych w kierunku widowni w wieku 18-24 lat. Te, miałyby być emitowany 2-3 razy tygodniowo i obejmować formuły takie jak teleturnieje oraz programy randkowe, sportowe czy muzyczne. Starania o nowy tryb treści mogą być wypadkową ogromnego wzrostu popularności platformy, na której według Streamlabs, widzowie spędzili w ostatnim miesiącu ponad 1,2 miliarda godzin. Na znaczny wzrost statystyk w ostatnim czasie, duży wpływ miała premiera gry Valorant. Transmisję z tego pojedynczego tytułu śledziło w pierwszy dzień ponad 2 miliony widzów, którzy wygenerowali rekordową w historii platformy, oglądalność startową tytułu, wynoszącą 34 miliony godzin. Twitch chce najpewniej podtrzymać zainteresowanie wokół swojego serwisu tworząc nowy typ treści, na których realizację, zgodnie ze zdobytymi informacjami, zamierza przeznaczać od 50 do 250 tysięcy dolarów tygodniowo.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.