Twitch wprowadził kategorię

Twitch wprowadził kategorię "hot tubs"

Twitch od wielu miesięcy jest krytykowany przez społeczność za brak reakcji wobec tak zwanych "basenowych streamów". Widok roznegliżowanych streamerek nadających z basenu czy wanny na stronie głównej platformy przyzwyczaił już wielu użytkowników. Mało kto jednak spodziewał się, że serwis jeszcze ułatwi rozpowszechnianie tego typu treści. Na co dokładnie wpadł Twitch?


Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy was na naszej stronie, o pierwszych podjętych krokach Twitcha wobec "basenowych streamerek". Serwis wyłączył jednej z topowych influencerek słynących z takich transmisji możliwość zarabiania na reklamach. Jak teraz się okazało, jeśli chodzi o przeciwdziałanie kontrowersyjnej działalności, to by było właściwie na tyle. Twitch dodał bowiem kategorię "Pools, Hot Tubs, and Beaches", w której znajdują się tego typu treści.Wprowadzona oficjalnie w ostatnich dniach funkcja została szczegółowo  opisana na blogu Twitcha, który napisał, że nie zamierza wyciągać jakichkolwiek konsekwencji za "bycie atrakcyjnym". Wszystko wskazuje na to, że gigant nadal nie ma pomysłu co zrobić z roznegliżowanymi streamerkami, które z pewnością przynoszą wielu korzyści finansowych platformie, ale za to negatywnie wpływają na jej odbiór, szczególnie w gamingowym świecie, z którego słynie platforma.

Według platformy, nowa kategoria została rzekomo wprowadzona tymczasowo. Czas jednak pokaże, czy jest to prawda i jaki pomysł na tego typu treści ma firma.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.