Twitch wprowadza GIFy do streamów!

Twitch wprowadza GIFy do streamów!

Twitch jest platformą streamingową, która przede wszystkim ma umożliwiać dzielenie się wrażeniami z rozgrywki z przeróżnych gier wideo. Wygląda jednak na to, że platforma chce także, żeby twórcy mogli się wyrazić przez GIFy. 


Twitch bowiem dodaje GIFy do swojego serwisu. Od teraz twórcy będą mogli wybrać odpowiednie animacje za pomocą rozszerzenia Giphy, po czym te pojawią się w ustalonym przez streamera miejscu.Według Twitcha GIFy będą ustawione w kolejce i pojawiały się w odpowiedniej kolejności - jeden za drugim. Mają one sprawić, że streamerzy będą mogli lepiej bawić swoją publiczność, a dzięki szerokiej bibliotece GIFów mogą one stać się odpowiedzią na cały czas zyskujące popularność memy.

Przy tym wszystkim animacje mają być ograniczone do takich, które nie są rasistowskie, nie zawierają przemocy ani nawiązań do seksu. Jest to ważna informacja, bo to znaczy, że dodatek będzie po prostu nieszkodliwy i skorzysta z niego ten, kto będzie chciał, a w efekcie dany kanał może zyskać odrobinę na świeżości.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.