Twitch planuje wprowadzenie droższych subskrypcji

Twitch planuje wprowadzenie droższych subskrypcji

Korzyści z zakupu subskrypcji na platformie Twitch nie są zbyt duże, lecz stanowi ona swoiste wsparcie dla ulubionego twórcy. Na ten materialny gest decyduje się naprawdę szeroko grono odbiorców, których zdaniem dany streamer po prostu na niego zasługuje. Do tej pory istniała opcja dofinansowania tylko i wyłącznie jedną, określoną kwotą. Niedługo będzie więcej możliwości.


Twitch planuje wprowadzenie bowiem większych kwot za wykupienie subskrypcji na profilu danego twórcy. Na ten moment mamy możliwość zrobienia tego za 4,99$, lecz zapowiada się, że już za jakiś czas nie będzie to jedyna opcja. Twórcy platformy widocznie wzięli sobie za cel pomoc partnerom, czego dowodem jest chociażby zapowiedziana możliwość bezpośredniego zakupu gier podczas oglądania transmisji na żywo, z których część dochodu przejdzie na właśnie streamera.Tymczasem Twitch przesłał do swoich partnerów ciekawą wiadomość (nie wiadomo do ilu) dotyczącą planów mających na celu wprowadzenie dwóch nowych opcji subskrypcji. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej wynagrodzić te osoby, którym zależy na wsparciu swojego najchętniej oglądanego twórcy.

Prezentuje się to zatem następująco - oprócz dotychczasowej subskrypcji wyliczonej na 4,99$, będzie można zakupić także ją za 9,99$ (liczona jako dwóch subskrybentów) oraz za 24,99$ (liczona jako sześciu subskrybentów). Dla wszystkich, którzy zdecydują się na wykupienie jakiejkolwiek z nich, przewidziane będą ekskluzywne emotikony, a tym samym statystyki danego streamera będą odpowiednio wzrastać stosownie do ilości subskrybentów.Nie wiemy jednak jak będzie to jeszcze dokładnie wyglądać. Wiadomo tylko, że Twitch planuje wprowadzić te innowacje jeszcze pod koniec tego miesiąca. Jesteśmy pewni, że wielu widzów skusi się na wsparcie twórców w ten nowy sposób, lecz nie jesteśmy przekonani, czy jest to do końca sensowna zmiana. Oczywiście, nikt nie będzie zmuszał ludzi do wpłacania większej sumy pieniędzy, lecz patrząc na to, co twórcy platformy w ostatnim czasie implementują na swój serwis - wszystko wskazuje na to, że Twich bardzo chciałby żeby widzowie wydawali więcej pieniędzy.

 

Co sądzicie o nowościach, jakie niedługo pojawią się na platformie Twitch? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.