Twitch w 2021 roku zbanował ponad 15 mln botów

Twitch w 2021 roku zbanował ponad 15 mln botów

Twitch poinformował, że z platformy zniknęło w ubiegłym roku ponad 15 milionów kont należących do botów. Przy okazji zapowiedziano szereg planów związanych z działaniami przeciw mowie nienawiści.


Opublikowany został właśnie specjalny list otwarty od przedstawicielki platformy Twitch odpowiedzialnej za bezpieczeństwo oraz zaufanie. Angela Hession omówiła na jego łamach poczynione postępy w walce z m.in. rajdami nienawiści, które były prawdziwą plagą w 2021 roku.

"Narodziło" się mnóstwo botów nastawionych na krytykę osób pochodzących ze zmarginalizowanych społeczności. Najbardziej oberwało się członkom społeczności LGBTQIA+ oraz ludziom o innym niż biały kolorze skóry.

Źródło: Twitch


Jak możemy wyczytać w oświadczeniu:
Ataki znane szerzej jako "hate raids" były niedopuszczalne. Nikt nie powinien doświadczać takiego traktowania na Twitchu, ani nigdzie indziej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, były to ataki zorganizowane przez zdeterminowanych złych aktorów, ale ich wysiłek nie usprawiedliwia tego, co się stało, ani tego, jak długo to trwało.

Ataki botów są powszechne w całym internecie i nie da się ich łatwo naprawić. Prawdopodobnie nigdy nie będziemy w stanie całkowicie ich wyeliminować, ale kilka aktualizacji w tym roku - w tym technologia back-end sitewide i narzędzia twórców, takie jak zweryfikowany telefonicznie czat - znacznie zmniejszyły ich liczbę. W tym roku proaktywnie usunęliśmy ponad 15 milionów kont botów i liczba ta wciąż rośnie.

Pozbyto się więc 15 milionów kont botów i Twitch nie zamierza luzować swojej polityki jeśli chodzi o ten obszar. Użytkownicy spodziewać mogą się jeszcze ostrzejszych restrykcji mających docelowo ograniczyć rajdy nienawiści i ogólnie pojęty hejt.

Niedługo ogłoszone zostaną nowe funkcje w zakresie poprawy bezpieczeństwa i prywatności na platformie. Na szczegóły musimy jednak jeszcze nieco poczekać.

 

Co sądzicie o planach Twitcha? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.