Twitch testuje opcje płatnego wyróżniania wiadomości na czacie

Twitch testuje opcje płatnego wyróżniania wiadomości na czacie

Twitch w ostatnich dniach rozpoczął testy nowej funkcji, którą wielu użytkowników może znać z transmisji na YouTube. Polega ona na jednorazowym i płatnym wyróżnieniu wiadomości na czacie. 


Do tej pory wiadomości na czacie na Twitchu wyróżniało jedynie fioletowe zaznaczenie, które można było aktywować za zdobyte na czacie punkty. Teraz twórcy platformy rozpoczęli testy wyróżniania wiadomości za pieniądze.

Opcja nosi nazwę "Podwyższony czat" i polega na wyświetlaniu wiadomości na górze czatu przez pewien czas, zależnie od zakupionego poziomu wyróżnienia. Tych ma być aż pięć i będą trwały od 30 sekund do 2,5 minuty. Opłaty mają wynieść natomiast od 5 do 100 dolarów. Funkcja, która prawdopodobnie zainspirowana jest czatem na YouTube, obecnie dostępna jest tylko dla wybranych kanałów w niektórych krajach.Według informacji Game Developer, płatne wyróżnienie wiadomości będzie możliwe dla wielu użytkowników jednocześnie, jednak będą one wyświetlane w kolejce, zależnie od tego, kto zakupił opcję wyświetlenia wiadomości jako pierwszy.

Jak podaje serwis, moderatorzy oraz sam twórca kanału otrzymają możliwość zarządzania wyróżnioną wiadomością, a jej usunięcie spowoduje, że użytkownik nie otrzyma zwrotu pieniędzy. Przychody z wiadomości mają wynieść 70/30 dla twórców. Testy opcji potrwają przez najbliższy miesiąc w wybranych krajach (niestety na liście nie znalazła się Polska). Jeśli funkcja zostanie dobrze przyjęta przez twórców oraz widzów, najprawdopodobniej już wkrótce trafi na Twitcha globalnie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.