Twitch startuje ze sprzedażą gier komputerowych!

Twitch startuje ze sprzedażą gier komputerowych!

Twitch.tv jest obecnie zdecydowanym liderem w kategorii platform streamowych (przynajmniej w kategorii gier i e-sportu). Można się więc było domyślić, iż jedynie kwestią czasu było rozwinięcie portalu o sprzedaż gier. Funkcja ma być dostępna w ciągu najbliższych dni.


W zeszłym miesiącu  Twitch.tv oficjalnie zapowiedziało, iż w ramach portalu pojawi się możliwość kupna gier oraz dodatkowej zawartości do wybranych produkcji. Nikogo nie powinno to szczególnie dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że platforma jest własnością firmy Amazon.com. Początkowo w ofercie strony ma pojawić się około 50 tytułów. Streamerzy, którzy dołączą do programu partnerskiego mają otrzymywać 5% ze sprzedaży dokonanych za pośrednictwem ich kanału. Możliwe jest, że doprowadzi to do problemów, jeśli streamerzy będą promować gry jedynie w celach zarobkowych, niekoniecznie uważając dany tytuł za dobry. Takie poczynania mogłyby jednak zakończyć się utratą zaufania widzów, a co za tym idzie utratą subskrypcji i widzów samych w sobie. Miejmy nadzieję, że takich przypadków będzie jak najmniej.Dodatkiem zachęcającym do zakupów przez Twitch.tv będą Twitch Crate – paczki zawierające takie rzeczy jak emotki do Twitchowego czatu, odznaczenia czy Bits (waluta, której można używać do wspierania graczy). Twitch Crate’y będą bonusem do każdego zakupu powyżej 4.99$. Już teraz wiemy również, że zawartość tych paczek ma być z czasem rozszerzana. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnym blogu Twitch.tv. 

Co Wy sądzicie o tym rozszerzeniu działalności Twitch.tv?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.