Twitch przegrał w sądzie w sprawie zbanowanego streamera

Twitch przegrał w sądzie w sprawie zbanowanego streamera

James “PhantomL0rd” Varga wygrał sprawę w sądzie przeciwko platformie Twitch. Sąd przyznał mu rację m.in. w kwestii naruszenia umowy przez platformę czy celowe wprowadzenie w błąd.


Skandal z udziałem streamera został nagłośniony w 2016 roku. Poinformowano wtedy, że PhantomL0rd był właścicielem CSGO Shuffle, czyli strony hazardowej CS:GO, którą sam promował. Oskarżono wtedy stremera o ustawianie losowań, które miały miejsce na stronie. Po ujawnieniu skandalu, streamer został zbanowany przez Twitch.

Niecałe dwa lata później streamer publicznie oświadczył, że decyzja platformy streamingowej była niesłuszna i według niego naruszono umowę partnerską. James Varga postanowił podjąć kroki prawne i jak okazało się w piątek, wygrał wieloletnią sprawę. O końcu procesu streamer poinformował m.in. na Twitterze, gdzie napisał, że jego wszystkie skargi okazały się zasadne. "To zwycięstwo wszystkich streamerów!" - napisał Varga.

 Co mówi wyrok w sprawie? Według sądu, PhantomL0rd nie był właścicielem CSGO Shuffle, nie oszukiwał na losowaniach, a co więcej, Twitch miał naruszyć obowiązującą ze streamerem umowę. Twitch w ramach kary wypłaci Phantomowi blisko 21 tysięcy dolarów.

 Powyższa sprawa jest swego rodzaju precedensem i z pewnością jest bardzo ważna dla całej społeczności platformy, która często narzeka, że blokowanie streamerów jest bezpodstawne, a administracja nie dzieli się powodami banów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.