Twitch przebił oglądalnością znaną stację telewizyjną!

Twitch przebił oglądalnością znaną stację telewizyjną!

O tym, że internetowe media są prawdziwą konkurencją dla telewizji wiadomo już od dawna. Przyciągają one do siebie wielu użytkowników bijąc przy tym rekordy oglądalności, których pozazdrościć może im niejedna stacja tradycyjnej telewizji. Najlepszym przykładem na to jest Twitch, będący najpopularniejszą platformą do streamowania gier.


Jak podaje serwis twitch.tv, codziennie odwiedza go około 10 milionów użytkowników. Mogą oni wybierać spośród  2 milionów kanałów, na których gra się w ponad tysiąc różnych gier, więc raczej każdy znajdzie tam coś dla siebie. W styczniu bieżącego roku średnia liczba oglądających wyniosła aż  962 tysiące unikalnych użytkowników. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku, wynik ten jest lepszy o 22%, co tylko pokazuje, że platforma stale się rozwija.Jednak takie liczby mogą na nas nie zrobić  wrażenia póki nie porównamy ich do innych wyników, w tym przypadku uzyskanych przez stacje telewizyjne. Jak wynika z danych zebranych przez Benjamina Sachtera będącego analitykiem w firmie Macquarie Capital, twitch  prześcignął już niektórych telewizyjnych gigantów.  Wśród nich jest CNN będący jedną z najpopularniejszych stacji informacyjnych na świecie. Uzyskał on wynik średniej oglądalności w roku 2017 na poziomie 783 tysięcy widzów. Jak widać, twitch prześcignął jedną z najbardziej rozpoznawalnych stacji telewizyjnych, co można uznać za ogromny sukces. Lepszy od niego okazał się tylko ESPN i Fox News Chanel, z wynikami około 1,5 miliona widzów.

Internetowy gigant rośnie w siłę, powoli prześcigając największe kanały telewizyjne. Przypomnijmy tylko że właścicielem twitcha jest Amazon, który zakupił go w 2014 roku za kwotę 970 milionów dolarów, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe w trakcie pisania artykuły na platformie jest ponad milion oglądających, a w ciągu ubiegłego tygodnia średnia oglądalność utrzymywała się na podobnym poziomie. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnych sukcesów twitcha, a bieżący miesiąc okaże się znów rekordowy.

źródła: jarock.pl, sullygnome.com

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.