Twitch oskarżony na 3 miliardy dolarów!

Twitch oskarżony na 3 miliardy dolarów!

Pozew przeciwko platformie Twitch złożył dostawca Internetu w Rosji - Rambler Group. Serwis należący do amerykańskiego Amazona miał wielokrotnie naruszyć prawa do nadawania rozgrywek piłki nożnej w ramach Premier League.


Dostawca Rambler Group życzy sobie 180 miliardów rubli, czyli około 3 miliardy dolarów. Twitch od sierpnia 2019 roku naruszyć miał prawa do transmisji meczów w ramach Premier League przeszło 36 tysięcy razy. Co więcej, złożony został wniosek o wprowadzenie całkowitego zakazu Twitcha w Rosji. 

Przedstawiciele Twitcha twierdzą, że platforma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za transmisje:
Twitch zapewnia wyłącznie dostęp do platformy i nie jest w stanie nadzorować treści publikowanych przez użytkowników ani w pełni śledzić potencjalnych naruszeń.

Zarząd serwisu podobno robił wszystko, co w jego mocy, by wyeliminować wszelkie naruszenia. Jak głosi regulamin Twitcha - "streamerzy nie mogą udostępniać treści objętych surowymi prawami autorskimi - w tym meczy sportowych pokroju angielskiej Premier League".Rzecznik dostawcy Rambler Group oczywiście broni wniesionego pozwu:
Nasz pozew przeciwko platformie Twitch polega na obronie naszych wyłącznych praw do transmisji Premier League. Będziemy nadal aktywnie zwalczać nielegalne transmisje. Obecnie prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Twitcha w celu podpisania ugody.

Sprawa potoczy się dalej już 20 grudnia 2019 roku, kiedy to moskiewski sąd zapozna się z pozwem od Rambler Group.

 

Co sądzicie o pozwie przeciwko serwisowi Twitch? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.