Nadchodzi duża aktualizacja dla mobilnego Twitcha

Nadchodzi duża aktualizacja dla mobilnego Twitcha

Streamerski gigant jakim bez dwóch zdań jest Twitch.tv bezustannie poszukuje sposobów na poprawę komfortu użytkowania swoich usług. Już niedługo aktualizacji doczeka się mobilna aplikacja tej platformy, w której znajdzie się kilka ciekawych funkcji, które mogą Was zaciekawić.
Z najnowszych ogłoszeń Twitcha wiemy, że już niedługo aktualizacji doczeka się mobilna aplikacja usługi. Zdecydowanie najważniejszą zmianą ma być implementacja możliwości streamowania prosto z aplikacji. Początkowo nie będzie jednak możliwości transmitowania z niej gameplayu. Ta nowa funkcja świadczy o tym, że Twitch odchodzi od wizerunku platformy wyłącznie gaminowej do miejsca, w którym twórcy będą się dzielić również innymi zainteresowaniami.

"Ze względu na wybuch społeczności IRL na przestrzeni ostatniego roku, dostarczenie jej produktu z pierwszej ręki było naszym priorytetem" - tłumaczy Tom Robertson, starszy dyrektor zarządzania produktem w Twitch.Wraz z aktualizacją do aplikacji wkroczy także Twitch Pulse - usługa zbliżona do Twittera, w której znajdziemy powiadomienia zawierające teksty czy multimedia, a także linki z innych źródeł, takich jak YouTube, Vimeo czy Imgur. Twitch może chcieć w ten sposób zmniejszyć potrzebę korzystania z innych portali tego typu wśród swoich użytkowników, zapewniając im pełen pakiet w swojej aplikacji.Reszta nowości jest już głównie z kategorii komfortu czy wizualności. Aplikacja ma otrzymać ciemny tryb podobny do tego, który YouTube niedawno wypuścił dla wersji desktopowej. Dodatkowo dochodzą paski nawigacyjne, które pozwolą użytkownikom na łatwiejsze przechodzenie między funkcjami programu. To jednak nie jedyna nowa opcja eksploracji, gdyż wprowadzona zostanie również możliwość poruszania się za pomocą przeciągania. Tym samym dodana zostanie opcja Instant Playlists, czyli zbiór kanałów, pomiędzy którymi przeskakiwać możemy przeciągając ekran w dół. Nowa aplikacja ma również zmienić powiadomienia, które działać będą tak, jak w klasycznej, przeglądarkowej wersji.Czy któraś z nowych funkcji aplikacji Was zaciekawiła? A może chcielibyście w niej zobaczyć jeszcze coś innego? Aktualizacja wydaje się mieć na celu podniesienie komfortu użytkowania i zbliżenia do funkcjonalności przeglądarkowej wersji Twitch.tv - i póki co zapowiada się, iż uda jej się go przynajmniej w jakimś stopniu osiągnąć. Już niedługo będziecie mogli sami to ocenić, kiedy nowa wersja będzie dostępna do pobrania.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl