Twitch lepiej poinformuje streamerów dlaczego zostali zbanowani

Twitch lepiej poinformuje streamerów dlaczego zostali zbanowani

Twitch ogłosił, iż wprowadził nowy system informowania streamerów o powodach blokady konta. Teraz powiadomienia zawierać będą o wiele więcej informacji.


Blokady kont na Twitchu to często zagadka. W sieci nie raz usłyszeć można krytykę skierowaną w stronę platformy dotyczącą tego aspektu jej funkcjonowania. Jak się okazuje, teraz streamerzy będą nieco lepiej informowani o przyczynach zawieszenia dostępu do profilu.

Zespół odpowiedzialny za Twitcha ogłosił nowy system informowania twórców o dokonanych przewinieniach. Ma on być bardziej szczegółowy i dawać lepszy wgląd w powody banicji. Udostępniono nawet przykład powiadomienia wysyłanego do streamera.

 Taki mail zawierać będzie m.in. powód blokady (wyszczególniony złamany punkt regulaminu), miejsce dokonania przewinienia, konkretna data oraz czas trwania bana. Twórcy wskazują jednak, iż nowość jest i tak nieco mało precyzyjna.

Jeśli streamer zrobił coś złego podczas sześciogodzinnej transmisji, to i tak nie dowie się, gdzie konkretnie popełnił błąd. W części przypadkach wprowadzony system i tak więc za wiele nie powie. Możliwe więc, że z czasem zostanie jeszcze usprawniony.

 

Co sądzicie o nowości na Twitchu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.