Twitch dogadał się z częścią przemysłu muzycznego

Twitch dogadał się z częścią przemysłu muzycznego

Twitch ogłosił nawiązanie współpracy z National Music Publishers' Association. Ma to być pierwszy krok do zmniejszenia przypadków łamania ustawy DMCA na platformie.


Twitch i szeroko pojęty "przemysł muzyczny" to niezbyt dobrzy przyjaciele. Od dawna żyją ze sobą w konflikcie - jedni oskarżają drugich o łamanie prawa i do tej pory nie było mowy o jakimkolwiek pojednaniu. Jak się okazuje, coś pozytywnego zaczyna dziać się w tej kwestii.

Amazon podpisał bowiem umowę ze stowarzyszeniem National Music Publishers' Association reprezentującym amerykańskich wydawców muzycznych. Owocem współpracy mają być "nowe możliwości biznesowe i mniej powiadomień o łamaniu zasad przez streamerów".

Źródło: Twitch


Ponadto zapowiedziano bardziej łaskawy proces zgłaszania przypadków nieprzestrzegania DMCA. Wydawcy muzyczni będą mogli zaznaczyć transmisje, w których pojawiają się licencjonowane utwory i oznaczyć je jako "wykorzystane nieumyślnie". Dzięki temu streamerzy unikną kar.

Niestety Twitch nie wykupił jakichkolwiek licencji muzycznych, więc nie zmienia się nic jeśli chodzi o prawa twórców do wykorzystywania konkretnych utworów. Kto wie - może w przyszłości zmieni się coś więcej w tym temacie?

Współpraca obejmuje także wirtualne koncerty, sesje studyjne i inne formy aktywności organizowane przez platformę Twitch oraz NMPA.

 

Co sądzicie o nawiązanej przez Twitcha współpracy? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.