TVP zablokowało film Wardęgi. YouTuber komentuje sprawę

TVP zablokowało film Wardęgi. YouTuber komentuje sprawę

Materiał "CAŁA PRAWDA o TVP SZKOŁA" został tymczasowo zablokowany na mocy roszczenia Telewizji Polskiej. Sylwester Wardęga złożył odwołanie - na czas jego rozpatrywania, film został przywrócony. Twórca właśnie szczegółowo ustosunkował się do całej sprawy.


Telewizja Polska postanowiła zgłosić materiał Sylwestra Wardęgi dotyczący programu "Szkoła z TVP". Oficjalnym powodem roszczenia jest rzekome złamanie praw autorskich przez YouTubera. Ten postanowił właśnie odnieść się do zaistniałej sytuacji.W filmie "TVP ZŁAMAŁO PRAWO I ZABLOKOWAŁO MÓJ FILM", Sylwester powołuje się na prawo cytatu i twierdzi, że w żaden sposób nie złamał przepisów. Co ciekawe, Telewizja Polska zgłosiła jedynie fragment klipu, gdzie influencer niepochlebnie wyraził się o samej TVP. Poniżej możecie zobaczyć fragment oświadczenia YouTube w sprawie roszczenia:

Źródło: YouTube


Co więcej, film został na samym początku zdemonetyzowany został (nie wiadomo dlaczego) przez YouTube, a dopiero potem TVP wystosowała roszczenie - na jego skutek produkcja stała się niemożliwa do obejrzenia w części krajach. "Zakaz" rozszerzono potem na wszystkie rynki, w tym polski.Sylwester Wardęga oczywiście złożył odwołanie od decyzji TVP. Telewizja ma 30 dni na ustosunkowanie się - do tego czasu film można ponownie oglądać. O rozwoju sprawy będziemy Was na bieżąco informować.

 

Co sądzicie o całej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.