Tube Raiders powróciło. Bracia Hoffmann zachęcają widzów do szukania skarbów

Tube Raiders powróciło. Bracia Hoffmann zachęcają widzów do szukania skarbów

Tube Raiders powróciło po ponad czterech latach. AdBuster oraz SciFun zdecydowali się na reaktywację kanału poprzez rozpoczęcie interaktywnej serii. Twórcy ukrywają skarby - widzowie je znajdują.


Ostatni film na kanale Tube Raiders pojawił się ponad cztery lata temu. Od tamtego czasu aktywność popularnego duetu była praktycznie znikoma. Kilka razy na facebookowym profilu projektu opublikowano ciekawe materiały wideo, lecz udział w nich brał wyłącznie AdBuster.

Atmosfera była jednak przez to regularnie podgrzewana i część fanów przedsięwzięcia wciął miało nadzieję na powrót Tube Raiders. Wygląda na to, że modły zostały wysłuchane. Miesiąc temu na kanale pojawił się pierwszy materiał z nowej serii "Dziedzictwo Fenna". Tytuł jest oczywiście inspirowany głośnym skarbem schowanym przez milionera. Jego poszukiwania trwały kilka lat - udało się go znaleźć dopiero w czerwcu ubiegłego roku.

"My postanowiliśmy zmniejszyć skalę i zrobić swoje własne skarby. Podczas ich szukania można znaleźć coś więcej, niż pieniądze, dlatego trzeba mieć oczy szeroko otwarte." - mówi specjalnie dla nas o projekcie Marek Hoffmann. Cykl na Tube Raiders działa zatem na podobnych zasadach co legendarny skarb Fenna. SciFun oraz AdBuster ukrywają szkatułkę z pieniędzmi w bliżej nieokreślonym miejscu i zachęcają widzów do poszukiwania. Na łamach materiałów wideo przekazują oczywiście wskazówki niezbędne do lokalizacji skarbu.Pierwszy z nich odnaleziony został po nieco ponad czterech godzinach przez dwie niezależne grupy osób. Teraz mieliśmy do czynienia z drugą akcją, która zyskała nieco większą popularność.Nocna wyprawa kilkudziesięciu Poszukiwaczy skończyła się bowiem przyjazdem policji. Co jednak "najśmieszniejsze" - ukrytych pieniędzy (2000 zł) nikt jeszcze nie znalazł. O przebiegu przedsięwzięcia regularnie pojawiają się wieści na facebookowym profilu Tube Raiders.

Źródło: Marek Hoffmann


Zapewne wiele osób ucieszyło się na wieść o powrocie popularnego duetu. Jak długo potrwa nowa seria i czy twórcy planują jakieś inne projekty? Wiele zależy od odbioru aktualnych publikacji, ale Marek Hoffmann z rozmowie z nami zdradza, że prawdopodobnie nie będzie to jedyna seria na kanale Tube Raiders.

 

Cieszycie się na powrót Tube Raiders? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.