Trzy polskie zespoły w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora!

Trzy polskie zespoły w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora!

Fani polskich drużyn CS:GO mają kolejny powód do dumy. Trzy zespoły z naszego kraju już dzisiaj zagrają w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora. PRIDE, AGO Gaming oraz Kinguin odniosło duży sukces w otwartym turnieju kwalifikacyjnym, a teraz zawodnicy powalczą o awans do następnego etapu zawodów prowadzących do Majora!


W otwartych kwalifikacjach walkę podjęło aż 500 drużyn, jednak tylko 8 z nich mogło zagrać w kolejnym etapie. Oprócz 8 zespołów, które wywalczyły sobie miejsce w zamkniętych kwalifikacjach, dzisiaj zobaczymy także drugie 8 ekip bezpośrednio zaproszonych do rozgrywki.

Poniżej 16 drużyn, które zagrają w kwalifikacjach do Minora:

Każde zwycięstwo przybliża do głównego celu, czyli do występu na Majorze. Wszystkie trzy teamy przeszły jednak długą i trudną drogę, aby znaleźć się w aktualnym etapie. W szczególnie ciężkiej sytuacji znaleźli się gracze PRIDE, którzy wczoraj zostali początkowo wyeliminowani z turnieju przez niemiecki TEAM OPTIMISTIC. Po meczu okazało się jednak, że jeden z zawodników niemieckiego zespołu został oskarżony o oszustwo, a w rezultacie otrzymał bana na dalszą grę. Ta sytuacja ostatecznie szczęśliwie zakończyła się dla polskiej formacji, która otrzymała drugą szansę i pokonała kolejnego rywala w dalszej fazie rozgrywki, co doprowadziło Polaków do zamkniętych eliminacji.
Już dzisiaj o 18 Polacy otrzymają szansę na awans. Kinguin zmierzy się z GODSENT, PRIDE z HellRaisers, a AGO Gaming z OpTic. Zamknięty turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w systemie szwajcarskim, a mecze odbywać będą się w trybie BO1. Do dalszego etapu przejdzie 8 najlepszych teamów, które udadzą się na Minora. Trzymamy kciuki za nasze zespoły!


AKTUALIZACJA: 


AGO Gaming oraz Pride kwalifikują się do Europejskiego Minora i powalczą w Bukareszcie o awans na Majora! Duma rozpiera z polskich drużyn, które coraz szybciej się rozwijają. Co więcej, Pride w decydującym starciu pokonało notowane na 8 miejscu w rankingu HLTV.org Ninjas in Pyjamas. Gratulacje dla polskich ekip!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.