Każdy może zobaczyć, co oglądasz w trybie incognito w Google Chrome

Każdy może zobaczyć, co oglądasz w trybie incognito w Google Chrome

Użytkownik serwisu Reddit zbadał ostatnio tryb incognito w przeglądarce Google Chrome na aAndroidzie. W jakich celach to robił możemy się tylko domyślać, jednak udało mu się odkryć, że da się sprawdzić wszystkie nazwy filmów, które w tym trybie oglądaliśmy.


Wszystkiemu winne są powiadomienia systemu. Domyślne ustawienie przeglądarki Chrome'a działa w ten sposób, że w notyfikacjach pojawia się każdy oglądany przez nas film, dzięki czemu użytkownik może sterować filmem z poziomu panelu powiadomień.Android jednak zapisuje historię wszystkich powiadomień, którą można przeczytać za pomocą łatwo dostępnych programów. Tych notyfikacji nie można w żaden sposób usunąć, chyba że zdecydujemy się na zrestartowanie telefonu.

Jeśli ktoś szczególnie ceni swoją prywatność, to warto przyjrzeć się kwestii wyświetlania filmów w powiadomieniach. Nie chodzi jednak tylko jedynie o filmy w trybie prywatnym, ale tyczy się to też wszystkiego, co oglądamy w normalnym trybie. Nawet jeśli nie mamy żadnych tajemnic do ukrycia, to zawsze warto dbać o własne bezpieczeństwo.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.