Call of Duty: Black Ops 4 bez kampanii dla jednego gracza!

Call of Duty: Black Ops 4 bez kampanii dla jednego gracza!

Niesamowita popularność gier typu battle royale przejawia się nie tylko w organizowaniu wielkich bitw streamerów, ale także w produkcji największych hitów. Okazuje się, że szaleńczo popularny tryb będzie miał bardzo duży wpływ na Call of Duty: Black Ops 4 i Battlefielda V. 


Wygląda na to, że Call of Duty: Black Ops 4 jako pierwsza gra w historii serii nie będzie posiadała kampanii dla jednego gracza. Treyarch nie zdążyło przygotować kampanii, ponieważ za bardzo skupiło się na rozgrywce multiplayer, a w tym na trybie battle royale. Ta decyzja wydawcy nie dziwi, bo gry tego typu zarabiają po 100 milionów dolarów miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że tryb dla jednego gracza w ogóle nie pojawi się w grze - bardzo możliwe, że zobaczymy go w którejś z aktualizacji. Takie rewelacje podaje Polygon, czyli uznawany za bardzo wiarygodny serwis internetowy, a Kotaku zdaje się to potwierdzać. 

Mówi się także o trybie battle royale w nowym Battlefieldzie, który jednak nie jest na aż tak zaawansowanym etapie prac jak w nowym CoDzie. Wiadomo, że Electronic Arts testuje nowego BF-a pod kątem implementacji trybu battle royale, nie wiadomo jednak, czy dostaniemy go już w dniu premiery.

Jeśli obie najpopularniejsze FPS-y zrezygnują z kampanii dla jednego gracza na rzecz battle royale, to można będzie powiedzieć, że będziemy świadkami niemałej rewolucji.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.