Trwają prace nad kontynuacją Jokera!

Trwają prace nad kontynuacją Jokera!

Film Todda Phillipsa, skupiony na antagoniście znanym z uniwersum Batmana, to jeden z najczęściej wspominanych filmów  tego roku. Reżyser takich filmów jak "Kac Vegas" czy "Projekt X", mimo wysoko postawionej poprzeczki opracowania postaci kultowej, stanął na wysokości zadania tworząc jedno z najgłośniejszych dzieł filmowych ostatnich lat. Jeżeli po obejrzeniu Jokera wciąż macie niedosyt, możecie być spokojni ponieważ trwają już prace nad sequelem filmu!


Dosłownie godzinę temu, w chwili pisania tego artykułu, Hollywood Reporter podał informację, z której wynika, że Warner Bros jest w trakcie produkcji sequela Jokera. Według dziennikarskich źródeł, Todd Phillips już 7 października, czyli 3 dni po kinowej premierze swojego filmu, spotkał się z prezesem Warner Bros., Tobbym Emmerichem. Phillips miał zaproponować mu pomysł stworzenia filmów kinowych o innych złoczyńcach spod szyldu DC Comics. Według informatorów, reżyser Jokera wyszedł ze spotkania z prawami do skorzystania z "przynajmniej jednej" postaci.Jak wynika z dalszych informacji Hollywood Reporter, kontynuacja Jokera jest już potwierdzona. Todd Phillips już prowadzi rozmowy z Warner Bros. o powrocie do swojej funkcji, a w roli tytułowej, najprawdopodobniej ponownie pojawi się Joaquin Phoenix, który według wielu osób otrzyma w tym roku Nagrodę Akademii Filmowej, za tę właśnie rolę.

Zrzut-ekranu-2019-11-20-o-17-50-19

Joker był w tym roku jedną z najbardziej dochodowych produkcji, którego boxoffice przerósł najbardziej optymistyczne prognozy. Film zarobił ponad 500 mln $ czystego zysku z czego 1/5 kwoty zainkasuje na swoje konto sam reżyser filmu. W połączeniu ze świetnym w swojej roli Phoenix'em, którego wiele osób chciałoby ponownie zobaczyć na ekranach kin, wiadomość o kolejnej części była wysoce prawdopodobna.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.