Trwa wielka awaria YouTube, Google i Gmaila!

Trwa wielka awaria YouTube, Google i Gmaila!

Dziś o godzinie 12:56 rozpoczęła się globalna awaria największych serwisów należących do Google. Padł m.in. YouTube oraz Gmail, ale i sama przeglądarka ma problem z działaniem. To jedna z największych tego typu awarii giganta w ostatnim czasie. 


Biorąc pod uwagę dane z serwisu DownDetector, pierwsze problemy rozpoczęły się dziś (14.12.2020) o godzinie 12:56. YouTube oraz Gmail nie wczytują się na całym świecie. Problemy występują jednak w większości usług giganta. Oto lista tych, które w tej chwili nie działają:

- Gmail
- Kalendarz Google
- Dysk Google
- Dokumenty Google
- Arkusze Google
- Prezentacje Google
- Witryny Google
- Grupy dyskusyjne
- Google Hangouts
- Google Chat
- Google Meet
- Formularze Google
- Google Cloud Search
- Google Keep
- Lista zadań Google
- Google Analytics
- Kreator aplikacji
- Mapy Google Blogger Google Sync for Mobile Classroom

Jak podaje DownDetector, 54% użytkowników w ogóle nie ma dostępu do stron, 42% nie może oglądać wideo i and 3% ma problem z zalogowaniem się.

Komunikat widoczny po wejściu na Gmaila:Komunikat widoczny po wejściu na YouTube:Przypomnijmy, że to kolejna tak duża awaria popularnego na całym świecie serwisu. Zaledwie dwa dni temu podobne problemy miał Messenger, który nie działał przez kilka godzin. Więcej o tej sprawie możecie przeczytać klikając tutaj. Miejmy nadzieję, że tym razem administratorzy serwisu szybciej poradzą sobie z naprawą napotkanych problemów.

Aktualizacja - 13:40: Część usług Google ponownie zaczęła działać. Na stronach pojawiają się jednak komunikaty o możliwych błędach.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.