Trwa wielka awaria Microsoft Teams!

Trwa wielka awaria Microsoft Teams!

Dziś wieczorem (15.03) przestała działać platforma Microsoft Teams. Usługa nie działa na całym świecie, a Microsoft przekazuje już w oficjalnym komunikacie, że pracuje nad przywróceniem Teamsa do działania. 


Problemy z Microsoft Teams rozpoczęły się dziś po godzinie 21:00. Według giganta powodem problemów z działaniem platformy jest "niedawna zmiana w systemie uwierzytelniania".  Microsoft przekazuje tym samym, że pracuje nad wycofaniem wieczornej aktualizacji, która przyczyniła się do powstania awarii.

 Awarie Microsoft Teams zgłoszone w ciagu ostatnich 24 godzin. Źródło: Downdetector


W kolejnej aktualizacji sprzed kilku chwil poinformowano natomiast, że przywracanie poprzedniej wersji platformy trwa dłużej niż powinno, jednak uruchomiono specjalny system, który wkrótce powinien przywrócić Teamsa do żywych. Według Microsoftu, problem został w pełni zidentyfikowany.

 

W momencie publikacji tego artykułu usługa dalej nie działa, jednak rozwiewając wszelkie wątpliwości uczniów niecierpliwie czekających na wieści dotyczące jutrzejszych zajęć, wszystko wskazuje na to, że usługa rano będzie działała już prawidłowo. Jeśli coś miałoby się w tej sytuacji zmienić, ten wpis zostanie zaktualizowany o najnowsze informacje.

Aktualizacja - 22:21: Microsoft właśnie poinformował, że wgrano prawidłową wersję aktualizacji i problem powinien zostać w pełni rozwiązany w ciągu najbliższej godziny. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.