Trwa wielka akcja wsparcia Wojtka z

Trwa wielka akcja wsparcia Wojtka z "Life On Wheelz"

Ruszyła internetowa akcja #obserwujmywojtka, która ma na celu wypromowanie Wojtka Sawickiego - mężczyznę chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne’a. W przedsięwzięciu bierze udział szereg ogólnopolskich mediów.


Były redaktor naczelny portalu NOIZZ postanowił rozpocząć akcję #obserwujmywojtka polegającą na zachęceniu wszystkich do zaobserwowaniu profilu "Life On Wheelz" na Instagramie. O co dokładnie chodzi?

Wojtek Sawicki to 34-latek cierpiący na dystrofię mięśniową Duchenne'a, która zabrała mu możliwość władzy nad własnym ciałem. Mężczyzna porusza się na wózku elektrycznym, mówi wyłącznie szeptem, jest nieustannie podłączony do respiratora oraz odżywia się tylko drogą dojelitową.

Mimo tych problemów Wojtek się nie poddaje. Od dłuższego czasu zaangażowany jest w sferę medialną. Swego czasu pełnił rolę redaktora naczelnego serwisu muzycznego Porcys. Obecnie odpowiedzialny jest za internetową listę przebojów Carpigiani oraz prowadzenie tytułowego profilu Life on Wheelz. 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Life On Wheelz (@lifeonwhlz)


O swoim najnowszym projekcie twórca wypowiada się następująco:
To internetowy projekt, którego głównym zadaniem jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Poprzez pokazywanie mojej codzienności, zabieranie głosu w istotnych sprawach społecznych staram się walczyć ze stereotypami i przekłamaniami na temat OzN. Początkowo prowadziłem ten profil sam, ale od kilku miesięcy robię to na równych prawach z Agatą. Jej intelektualno-techniczne wsparcie wnosi wiele dobrego, pomaga w uzyskaniu szerszej perspektywy, a także umożliwia nam działanie na dużo większą skalę.

Trzeba więc przyznać, że Wojtek stara się przekazywać niezwykle ważne informacje oraz edukować innych w tematyce społecznej. Próbuje także niwelować stereotypy, które przez lata narosły wokół osób z niepełnosprawnościami. Influencer nie ukrywa, iż w przyszłości chciałby zamieszkać ze swoją dziewczyną, odbyć podróż kamperem po Włoszech oraz zbudować dom w pełni przystosowany do potrzeb ludzi z niepełnosprawnościami.

Filip Poloska (mający z Wojtkiem kontakt od ponad dwóch lat) postanowił więc wykorzystać swoje kontakty i sprawić, by profil "Life on Wheelz" stał się nieco popularniejszy. Przedwczoraj (5.03) obserwowało go 18 tys. osób, a dziś przekroczony został próg 72 tys. Wszystko to za sprawą włączenia się do akcji ogólnopolskich mediów (m.in. Plotek, NOIZZ czy RMF FM). 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Filip Poloska (@filip.poloska)


My także z wielką chęcią dołożymy swoją cegiełkę do #obserwujmywojtka. Zachęcamy wszystkich do obserwowania konta mężczyzny na Instagramie i wspierania go w rozwoju.

 

Słyszeliście wcześniej o Wojtku Sawickim? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.