Trwa rekordowa zbiórka polskiego Facebooka!

Trwa rekordowa zbiórka polskiego Facebooka!

Zrzutki pieniędzy na Facebooku pojawiły się już jakiś czas temu, jednak to właśnie teraz trwa rekordowa zbiórka w historii polskiego Facebooka. "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza" na ten moment zgromadziła już ponad 11 milionów złotych, a zebrana kwota cały czas rośnie. 


Zbiórki prowadzone przez Facebooka to Facebook Donations, które działają w ramach projektu "Nonprofits on Facebook". Wszystkie pieniądze zebrane w trakcie zbiórki trafiają na "techniczne" konto Facebooka, aby następnie pojawić się na koncie odbiorców.

Kilka dni temu rozpoczęła się zbiórka "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza", z której wszystkie datki miały zostać przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początkowo celem zbiórki była kwota 1000 złotych, jednak hojność użytkowników przerosła wszystkie oczekiwania.Takie inicjatywy nie są nowością. Możliwość tworzenia zbiórek pojawiła się już kilkanaście miesięcy temu, jednak polska społeczność nigdy nie miała do czynienia z tak dużą kwotą, w której swój udział ma ponad 100 tysięcy osób. Warto wspomnieć także, że każdy z nas może zbierać na wybrany cel, chociażby przy okazji swoich urodzin. Facebook daje nam wtedy możliwość wyboru organizacji, na której rzecz tworzymy zbiórkę, a później mamy możliwość zaproszenia swoich znajomych do wpłacania pieniędzy.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.