Tragedia na urodzinach popularnej rosyjskiej influencerki

Tragedia na urodzinach popularnej rosyjskiej influencerki

Dziś dotarły do nas tragiczne informacje dotyczące wydarzenia, które zorganizowała popularna rosyjska influencerka - Ekaterina Didenko. Grupa imprezowiczów zatruła się dwutlenkiem węgla, po tym jak postanowiono wrzucić suchy lód do basenu znajdującego się w zamkniętym pomieszczeniu. Trzy osoby nie żyją, a 7 jest ciężko rannych.


Przyjęcie urodzinowe blogerki obserwowanej w sieci przez ponad 1,2 miliona użytkowników miało miejsce w Moskwie. 29-letnia influencerka postanowiła przygotować dla gości niespodziankę jaką było wrzucenie dużej ilości suchego lodu do basenu. W ten sposób postała para, wynikająca z wydzielania się dwutlenku węgla. Jego duże stężenie doprowadziło jednak do tragedii. Osoby stojące najbliżej basenu oraz te, które postanowiły do niego wskoczyć, doznały oparzeń chemicznych oraz zatrucia.Dwie z osób zginęły na miejscu. Mimo prób resuscytacji, nie udało się ich uratować. Kilka godzin później w szpitalu zmarł mąż Ekateriny, 32-letni Valentin. Siedem osób po zdarzeniu jest natomiast ciężko rannych i znajduje się teraz na oddziale intensywnej terapii.Przypominamy, że popularna m.in. na YouTube zabawa suchym lodem, może być bardzo niebezpieczna. Opary w dużym stężeniu wynikające z jego połączenia z wodą są trujące i w każdej chwili mogą doprowadzić do podobnej tragedii, szczególnie jeśli eksperyment przeprowadzany jest w pomieszczeniu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.