Najpopularniejsi twórcy na Musical.ly - czy znasz ich wszystkich?

Najpopularniejsi twórcy na Musical.ly - czy znasz ich wszystkich?

Nie tak dawno na portalu agencji mediakix.com zajmującym się szeroko rozumianymi mediami społecznościowymi pojawił się bardzo ciekawy ranking top 20 najpopularniejszych gwiazd społeczności Musical.ly. Są to zarówno osoby wywodzące się z innych platform, jak i te stawiające swoje pierwsze kroki w internecie właśnie za pośrednictwem wspomnianej aplikacji.
Musical.ly jest aplikacją społecznościową ściśle związaną z muzyką, za pomocą której w łatwy sposób możemy dzielić się z innymi swoimi krótkimi nagraniami video. Istnieją różne opcje: możemy nagrywać do wcześniej wyszukanego materiału muzycznego, dodać go po nagraniu lub najzwyczajniej załadować jedno z przygotowanych wcześniej nagrań z naszego telefonu. Oczywiście wszystko to możemy urozmaicić różnymi filtrami, wprowadzić cięcia - co kto woli. Po utworzeniu materiału możemy go opublikować lub zapisać tylko dla siebie.

Społeczność jaka urosła wokół aplikacji od czasu jej powstania jest niezwykle duża, a sami twórcy mogą poszczycić się naprawdę dobrymi zasięgami. Poniższa infografika przestawia pierwszą 20 według niedawnego opublikowanego rankingu.
Top Musically Users Social Media Stars Infographic Nie trudno zauważyć, że w ścisłym top możemy odnaleźć głównie bardzo młodych twórców i to właśnie do nich na pierwszym miejscu adresowana jest aplikacja. Za sprawą swojego kreatywnego podejścia osiągnęli ogromne grono fanów, często przewyższające ich fanbase z innych portali. Bez wątpienia pokazuje to, że aplikacje tego typu mogą przyczynić się do wejścia na ścieżkę prawdziwego sukcesu i otwarcia drzwi to naprawdę niemałych pieniędzy.


A czy wy używacie aplikacji Musical.ly? Co sądzicie o tego typu twórczości? Dajcie znać w komentarzach.

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.