Oto najlepsze świąteczne reklamy!

Oto najlepsze świąteczne reklamy!

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zapewne przypomniały Wam o tym liczne spoty oraz grafiki reklamowe, które już od początku listopada pojawiają się zarówno w telewizji, internecie, jak i na ulicach. 


Chyba nie obrazicie się, jeśli i my zahaczymy o bożonarodzeniowy klimat. Przepraszam - zrobiliśmy to już przy okazji zapowiedzi świątecznej transmisji na żywo Ekipy Fantasy. Tym razem jednak przygotowaliśmy dla Was zbiór pięciu najciekawszych reklam, które pomogą jeszcze lepiej poczuć atmosferę zbliżającego się wydarzenia.

1. Allegro 


Najpopularniejszy polski serwis aukcyjny od kilku lat nie zawodzi w kwestii tworzenia wyjątkowych reklam świątecznych. Tym razem mamy do czynienia ze spotem zatytułowanym "Album" opowiadającym o wnuczce i babci. Reklama podejmuje problem uzależnienia od technologii i jej roli w komunikacji międzypokoleniowej.


2. Apple


Co by nie mówić o Apple, tegoroczna świąteczna reklama świąteczna giganta to istny majstersztyk. W roli głównej iPad oraz rodzina, której można nieco zarzucić jeśli chodzi o wychowanie dzieci. Urządzenie od giganta z Cupertino zostało przedstawione jako sposób na wykonanie kreatywnego prezentu dla dziadka. Końcowe sceny robią wrażenie.


3. Amazon


Amerykański gigant postawił na bardzo pozytywny charakter spotu. Reklama ma za zadanie uświadomić, że każdy z nas potrzebuje miłości - nawet jeśli pozornie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Uważajcie jednak - przewodni motyw muzyczny na długo zapadnie Wam w pamięć.


4. McDonald's


Polska reklama popularnej sieci fastfoodowej jest interesującą alternatywą dla powyższych wyciskaczy łez. Mamy bowiem do czynienia z problemem wyboru choinki na święta. Chłopiec koniec końców decyduje się na niezbyt dorodny egzemplarz, który zamontowany na dachu pozwala na... Resztę obejrzyjcie już sami.


5. John Lewis


Sieć domów towarowych także przygotowała dosyć odmienny spot. Głównym jego bohaterem jest bowiem mały smok, który ziejąc ogniem niszczy wszystko dookoła siebie i nie pozwala mieszkańcom miasteczka w pełni cieszyć się ze świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście wszystko to robi przypadkowo bez złych intencji - zauważa to jego ludzka przyjaciółka. Jeśli chcecie poczuć prawdziwą rodzinną atmosferę świąt, to obejrzyjcie poniższą reklamę.Jeśli macie swoje propozycje ciekawych spotów świątecznych, to możecie podsyłać je w komentarzach - być może skomponujemy drugie podobne zestawienie.

 

Co sądzicie o powyższych reklamach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.