TOP 5 premier filmowych nadchodzących w październiku!

TOP 5 premier filmowych nadchodzących w październiku!

Nadszedł październik, a wraz z nim mnóstwo premier filmowych, serialowych, itp. Dziś na główny plan weźmiemy 5 filmów, wszelakiej kategorii. Nie przedłużając, przechodzimy do naszej listy 5 najbardziej wyczekiwanych premier filmowych bieżącego miesiąca. 


Blade Runner 2049


Swoją premierę miał 6. października, niemniej jednak warto o nim wspomnieć w aktualnej liście. Film opowiada o Oficerze K (Ryan Gosling), który odkrył tajną wiadomość, potrafiącą na stałe odmienić bieg wydarzeń ówczesnego świata. Owa informacja przyczynia się do rozpoczęcia poszukiwań Ricka Deckarda - członka specjalnej organizacji, tropiącej i likwidującej niebezpieczne maszyny stworzone przez ludzi. Bohater ten, odgrywany przez Harrisona Forda, zadebiutował już w filmie "Łowca androidów" z 1982 roku. Blade Runner 2049 dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w tej właśnie produkcji.


Emotki. Film


O tym filmie animowanym pisaliśmy już kiedyś, a to za sprawą projektu, w którym udział wzięło kilku polskich YouTuberów. Mowa tu o polskim dubbingu, w którym zaprezentowali się między innymi ReZigiusz, Jasiek Dąbrowski czy Stuu. Produkcja dla całej rodziny opowiada o losach emotek, żyjących w rozrywkowym mieście Tekstopolis. Każdej z nich przyporządkowana jest dokładnie jedna emocja. Jednakże jedynie głównego bohatera nie dotyczy ta zasada, co stanowi ogromne zagrożenie dla całego telefonu. Wraz ze swoimi przyjaciółmi Piąteczką i Matrix wyruszają w podróż w celu uratowania aplikacji.


Thor: Ragnarok


Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów produkcji Marvela tego roku. Od czasów drugiej części Avengers spadkobierca tronu Asgardu Thor i zmutowany naukowiec Bruce Banner, zwany także Hulkiem, nie zagościli w żadnym filmie owej produkcji. W nadchodzącej ekranizacji będą musieli stawić czoła nowemu zagrożeniu Heli - bogini śmierci, która przyczyni się do rozpętania Ragnaroku - zagłady świata bogów. W szeregi ich drużyny dołączy również bóg kłamstwa, przybrany brat Thora Loki oraz Walkiria, nieznana dotąd postać w świecie Marvel Cinematic Universe. Data emisji przypada na 25. października.


Piła: Dziedzictwo 


Kultowy horror, który doczekał się kolejnej odsłony w październiku tego roku. Słysząc już owy tytuł przed oczami wielu osób pojawia się charakterystyczna laleczka na rowerku z wymalowanymi polikami. Film z 2017 roku opowiadać ma o wydarzeniach z miasta, w którym znajdowane są kolejne martwe ciała. Mimo śledztw nie udaje się znaleźć seryjnego zabójcy, a umarłych wciąż przybywa. W końcu udaje się odkryć pewny szczegół, zwiastujący niemożliwe. Według badań owym mordercą może być nieżyjący od kilku lat John Kramer. Mieszkańcy zwiastują najgorsze.


Człowiek z magicznym pudełkiem


Dzisiejszą listę zamyka film polskiej produkcji z gatunku romans i Science Fiction. Mimo że nie jest on tak promowany w mediach, jak ostatnio wydany Botoks, to powinien zaciekawić fanów polskiego kina. Film opowiada o Adamie (Piotrze Polaku) - posiadaczu magicznego radia, umożliwiającego podróże w czasie. Po cofnięciu się w czasie do 1952 główny bohater, nie może wrócić do teraźniejszości. Na ratunek wyrusza jego ukochana Goria, odgrywana przez Olgę Bołądź. Warto także wspomnieć, że produkcja ta została nagrodzona statuetką Złotych Lwów za najlepszą muzykę, a ponadto już trzykrotnie nominowana była w innych kategoriach.


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.