TOP 13 gier 2016 roku według Roja!

TOP 13 gier 2016 roku według Roja!

W minionym roku byliśmy świadkami naprawdę ciekawych premier jeśli chodzi o gry komputerowe. Blizzard zaprezentował Overwatcha, który okazał się globalnym hitem, a CD Projekt RED bajeczny dodatek do Wiedźmina 3, w którego świecie zakochała się ogromna rzesza graczy. Podsumowanie roku 2016 w aspekcie gier wideo postanowił przeprowadzić Rojo, który w sposób ultra-subiektywny wybrał 13 najlepszych tytułów minionych 366 dni.


Warto podkreślić, że to nie pierwszy film na kanale Patryka, gdzie wybiera jego zdaniem najlepsze ukazane się produkcje. Pierwszy taki materiał pojawił się już w 2011 roku i jeżeli nie śledziliście jeszcze wtedy tego twórcy lub po prostu go nie pamiętacie, to w ramach przypomnienia zamieszczamy go poniżej.Podobny film opublikowany został także w roku 2015. Wtedy też Patryk wybrał swoje TOP 10 produkcji, które jego zdaniem zasłużyły na uznanie. W tamtym roku serce twórcy zdobył Wiedźmin 3 polskiego studia CD Projekt RED, który zresztą królował nie tylko u Roja - wszelkie polskie i zagraniczne serwisy wystawiały grze najwyższe noty. Po raz kolejny w ramach przypomnienia - podsumowanie zamieszczamy poniżej.Dzisiaj natomiast na kanale Patryka pojawiło się kolejne z serii podsumowanie. Tym razem jednak wziął on pod lupę nie dziesięć, a trzynaście pozycji! Od samego początku zapowiedzi, że taki film się pojawi YouTuber podkreślał, że lista, która zostanie w nim zaprezentowana będzie w pełni subiektywna i nie musi być zgodna z tym, co widzimy w globalnych rankingach. Wybrał te tytuły, w które w roku 2016 grało mu się najprzyjemniej i te, które po prostu do niego trafiły. Ponadto na początku wideo Rojo przedstawił nieco zaktualizowaną listę gier z roku 2015. Prezentuje się ona następująco:

Zaktualizowana subiektywna lista najlepszych gier z 2015 r. według Roja. Zaktualizowana subiektywna lista najlepszych gier z 2015 r. według Roja.


Najnowsze podsumowanie zostało wzbogacone o techniczne usprawnienia i jak pisze sam twórca - ten film był tytaniczna robotą, lecz jest wykonany w sposób rzetelny z humorem. Jeśli chodzi o grę, która zajęła pierwsze miejsce podium to cóż - przekonajcie się sami oglądając poniższą topkę!


Co sądzicie o grach wybranych przez Patryka?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.