Twórca kanału

Twórca kanału "Nauka. To lubię" odchodzi z Trójki

Tomasz Rożek podzielił się dziś oficjalnie informacją, która w świetle ostatnich wydarzeń, nie stanowi większego zaskoczenia. Znany dziennikarz, naukowiec i twórca rosnącego na popularności kanału "Nauka. To lubię" na YouTube, poinformował o odejściu z radiowej "Trójki".


Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach w kultowej już radiowej "Trójce", są na ustach wszystkich największych mediów w kraju, a także całej opinii publicznej. W wyniku sytuacji związanej z rzekomym "sfałszowaniem" pierwszego miejsca "Listy Przebojów", a dalej unieważnieniem wyników głosowania, osądzono zarząd stacji o cenzurę piosenki Kazika pt. "Twój ból jest lepszy niż mój". Piosenka krytykowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Po wspomnianej sytuacji, ze stacji odeszli czołowi prowadzący programów radiowej Trójki, w tym m.in.: Marek Niedźwiedzki, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Obszańska, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska, Marcin Kydryński, Piotr Metz, Bartosz Gil, Jan Chojnacki, Paweł Drozd czy właśnie Tomasz Rożek, który w Trójce prowadził audycję "Pytania z kosmosu". W kilkuminutowym programie odpowiadał na pytania słuchaczy związane z nauką.

Prowadzący kanału "Nauka. To lubię" poinformował o odejściu na antenie radia, a także chwilę później na swoim profilu na Facebooku, gdzie opublikował długi wpis przedstawiający opinię na temat ostatnich wydarzeń jak i pracy w ramach programu "Pytania z kosmosu".Pod postem możemy znaleźć wiele ciepłych słów słuchaczy skierowanych do dziennikarza. Wiele osób wspomina ostatnie audycje, które u znacznej części wzbudziły zainteresowanie tematyką kosmosu. Program był skierowany zarówno do osób starszych jak i młodzieży, a audycja charakteryzowała się interakcją pomiędzy widzami, którzy zadawali pytania, a dziennikarzem, który na nie odpowiadał. Mamy nadzieję, że program Tomasza Rożka powróci jeszcze kiedyś na antenę, jednak teraz nie pozostało nam nic więcej, jak śledzić działania naukowca na innych portalach.  Szczególnie zachęcamy was do odwiedzenia kanału "Nauka. To lubię" na YouTube, który niejednokrotnie mieliśmy okazję polecać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.