Krzysztof Gonciarz stworzył kolektyw Tofu Media Twórcy. Są już pierwsi polscy YouTuberzy

Krzysztof Gonciarz stworzył kolektyw Tofu Media Twórcy. Są już pierwsi polscy YouTuberzy

Działalność Krzysztofa Gonciarza rozwija się nie tylko na wszystkie strony zawodowe, ale i wszystkie strony świata. Działa on bowiem na terenie Japonii, Stanów Zjednoczonych czy Polski - i tym razem to właśnie w naszym kraju rozszerzył on poniekąd swoje wpływy.


To wszystko za pomocą twórców, którzy odeszli z sieci MCN LifeTube i dołączyli do jego kolektywu. A więc w Tofu Media Twórcy weszli Paulina Lis (Lisie Piekło), Karol Paciorek (Imponderabilia), Mietek Mietczyński (Mietczyński) oraz Jan Jurczewski i Marek Hucz (Grupa Filmowa Darwin).Ma ich łączyć jedno - tworzenie wartościowych produkcji. Oto co o współpracy pod szyldem Krzysztofa Gonciarza mówi Karol Paciorek dla serwisu Wirtualnemedia.pl:
Powodów jest wiele, ale najważniejsze z nich to: poczucie, że powoli formuła skupiania się twórców pod parasolem sieci partnerskich się wyczerpuje. Nie jestem ich przeciwnikiem, ale mam wrażenie, że można sprawniej podchodzić do kwestii współprac twórców z partnerami biznesowymi, oraz samym Google'm. MCN'y rozrosły się do ogromnych rozmiarów, a to nie wpływa najlepiej na współpracę. Drugą nie mniej ważną kwestią jest fakt, że twórcy skupieni pod szyldem Tofu Media mają podobny styl pracy i myślenia, mimo, że każdy z nas zajmuje się innym obszarem. Wierzymy, że YouTube się zmienia i idzie coraz bardziej w stronę treści o wysokiej jakości. Właśnie takie treści chcemy tworzyć a łatwiej to robić będąc wśród ludzi, którzy myślą podobnie.

Kolektyw nie planuje w najbliższym czasie poszerzania zespołu, chociaż nie wyklucza ograniczonego rozwoju na tym polu. Twórcy mają współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach m.in. kreacji, produkcji czy dystrybucji treści. Pierwszy wspólny projekt Tofu Media Twórcy ma ruszyć już w październiku.

Źródło: Wirtualnemedia

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.